Bexley News

Academic honors

Monday April 22, 2013 12:18 PM

Bexley Middle School

Students who were named to the honor rolls for the third grading period at Bexley Middle School are:

SEVENTH GRADE

4.0 honor roll -- Isabella Bibart, Grace Cantrell, John D'Alessandro, Hannah Dolen, Molly Fagin, Liam Flanigan, Jack Haseley, Grant Heilman, Will Hoyer, Grace Hunley, Elise Palmer, Toby Polster, Lily Rosenthal, Benjamin Ross, Anne Tobin, Liat Ungar.

Distinguished honor roll -- Avery Abel, Sari Applefeld, Nikolas Armstrong, Theodore Asensio, Henry Bredemeier, Sharon Brickey, Sonia Brickey, Elizabeth Brown, Madison Brown, Mckenna Carper, Kathryn Clubb, Helen Clute, Annabelle Cohen, Rebecca Dashevsky, Ethan Davis, Ethan Dennison, Max Dietz, Julia Dobbs;

Abigail Fisher, Mia Flora, Emma Focht, Allison Fulford, Ethan Gammage, Catherine Gibson, Abigail Gillam, Natalie Grace, Katherine Grunewald, Benjamin Haidt, Elin Hansen, Alexander Hirsch, Brianna Hoehnke, Gabriel Hoffman, Nicole Hoyer, Alexander Jacobson, Samantha Katz, Samantha Keim, Harry Keller, Jonathan Kent, Casey King, Alexandra Lape, Jane Larrimer, Jacob Levin, Sofia Loeser, Audrey Mapley, Emily Markham, Tova Mars;

Grant McDermott, Charles Meyer, Noa Miller, Tyler Mitchell, James Powers, Mason Remeis, Charlie Robertson-Boyd, Grant Robinson, Isaac Roe, Owen Rupp, Michael Ryan, Zachary Shapiro, Austin Sher, Lilly Sline, Antonia Speranza, Isaac Stewart, Andrew Stone, Anna Stover, Tess Stuber, Elaina Tartal, Mia Upchurch, Alexander Westley-Sherman, Haley Wilson, Romi Winston, Sabine Young.

Honor roll -- Benjamin Allen, Jacob Arens, Taylor Bango, Nicole Beckman, Rachael Bellamy, Victoria Bonner, Makenzie Compton, Adanna Davis, William Dawson, Hope Foreman, Delia Grantham, Mariah Hawkins, Michael Johnson, Alexander Kauffman, LeAnna Leggett, Jeffrey Linebarger, Isabelle Luscher;

Blake Mansfield, Caitlyn Marra, Clara Murphy, Madison Music, Mark Nudelman, Annette Penland, Edward Rice, Leah Shorr, Andrea Smith, Celine Smith, Carolyn Summerford, Dempsey Taglia, Maximilian Tuber, Brit Unangst, Samuel Warner, Reece Wilson, Wesley Woodward.

EIGHTH GRADE

4.0 honor roll -- Owen Arace, Kate Bridge, Spencer Brooks, Margaret Butler, Julia Cohn, Eric Crane, Nicholas DeLaCruz, Caroline Elliott, Peter Hayden, Leah Hiller, Rose Hoffman, Emmeline Huefner, Megan Jaffy, Courtney Kondracke, Madeline Marsh, Anna Martin, Ainsley McIntosh, Allison Meyer, Gia Petersen, Lorenzo Pipino, Aaron Rothchild, Hank Snowdon, Carver Wolfe.

Distinguished honor roll -- Adam Abouhashish, Samuel Agnoli, Lindsey Aldrich, Kendall Alexander, Olivia Anderson, Jymi Andorka, Nathaniel Binsky, Lauren Britt, Ezra Brodey, Matthew Brotherton, Alyssa Burnett, Mia Cariello, Jonathan Clark, Andrew Copp, John Corcella, Guy Cory, Ethan Cronk, Mitchell Delap, Katherine Dorochenko;

Sean Early, Joseph Elisar, Micah Fliegel, Emma Gardner, Jake Greenberg, Jordyan Hansen, Gena Hayes, Abigail Hirsch, Noah Hoffman, Andrew Irwin, Ismail Jallaq, Joshua Jones, John Kane, Brett Lauerhass, Grace Maley, Christopher Marion, Amanda Marra, Sydney McGlinchey, Veronica Mendivil, Joshua Meyer, Logan Meyer;

Emma Obrietan, Jacob Pampush, Jake Parsons, Duncan Penland, Sophia Petrov, Emily Predmore, Wade Randle, Hannah Reed, Olivia Roche, Abigail Sapp, Zara Schopick, Alexander Shapiro, Avital Spira, Ryan Steinbrook, Kayla Steinke, Jeffrey Stevens, Leah Stevenson, Han Ta, Zeenat Tabaku, Addison Torrence, Aaron Touris, Avianna Vigil, Margaret Walker, Olivia Weinstock, Lauren Woodford, Zoe Ziegler.

Honor roll -- Emily Bloch, Thomas Bruning, Nicholas Butler, Micah Cohen, Greer Davidson, Maxwell Ehrlich, Luke Farthing, Lucas Fox, Kyle Fulford, Anna Gayheart, Parker Getz, Andrew Gianakopoulos, Joseph Gianakopoulos, Yoshinobu Hibino, Hannah Hilgeman, Max Hooker, Jacqueline Host, Jennifer Host, Isaiah Keller;

Simon Kroos, Nicholas LeBlanc, Ashton Lusiak, Shikeyla Manns, Benjamin Martin, Maya Maynard, Ryan McGovern, Noah Miller, Mitchell Phelps, Kayleb Planck, Georgina Russell, Nicholas Russo, Renata Russo, Jai Sanford, Abigail Sauer, Corinne Scott, Leila Sereki, Jada Sidoti, Rebecca Solove, John Thomas, Brianna Toney;

Marina Tucker, Maya Ungar, Nicolas Waldie, Caroline Watson, Zachary Welsh and Julia Zidar.

Comments