The Central District Athletic Board held its draw meeting for the Division I-IV district tournament on Sunday, April 29 at Pickerington High School Central.

The Central District Athletic Board held its draw meeting for the Division I-IV district tournament on Sunday, April 29 at Pickerington High School Central.

Area head coaches voted for team seeds online before the draw meeting. The final seeds were tallied and released before the brackets were selected.

The top seeds in each division were Grove City (Division I), DeSales (Division II), Bloom-Carroll (Division III) and Newark Catholic (Division IV).

Below are the complete seeds for Divisions I-IV:

DIVISION I

1. Grove City
2. Olentangy Orange
3. Gahanna
4. Thomas Worthington
5. New Albany
6. Pickerington North
7. Westerville North
8. Zanesville
9. Olentangy
10. Dublin Jerome
11. Dresden Tri-Valley
12. Westerville Central
13. Upper Arlington
14. Worthington Kilbourne
15. Pickerington Central
16. Marysville
17. St. Charles
18. Delaware
19. Dublin Scioto
20. Whetstone
21. Watkins Memorial
22. Dublin Coffman
23. Hilliard Darby
24. Mount Vernon
25. Hilliard Davidson
26. Olentangy Liberty
27. Lancaster
28. Briggs
29. Hilliard Bradley
30. Northland
31. Reynoldsburg
32. Canal Winchester
33. Groveport
34. Newark
35. Westland
36. Central Crossing
37. Teays Valley
38. Logan
39. Westerville South
40. Columbus West
41. Franklin Heights

DIVISION II

1. DeSales
2. Jonathan Alder
3. Big Walnut
4. Granville
5. London
6. Licking Heights
7. Utica
8. Watterson
9. Hamilton Township
10. Highland
11. Licking Valley
12. Bexley
13. Lakewood
14. Centennial
15. River Valley
16. Buckeye Valley
17. Beechcroft
18. Independence
19. Whitehall-Yearling
20. Marion-Franklin
21. Eastmoor Academy
22. Walnut Ridge
23. Brookhaven
24. Columbus South
25. Columbus East
26. Mifflin
27. Linden McKinley

DIVISION III

1. Bloom-Carroll
2. Fredericktown
3. Northridge
4. Berne Union
5. Northmor
6. Columbus Academy
7. Liberty Union
8. Elgin
9. Centerburg
10. West Jefferson
11. Pleasant
12. North Union
13. Ready
14. Fairbanks
15. Cardington-Lincoln
16. Amanda-Clearcreek
17. Heath
18. Hartley
19. Johnstown
20. East Knox
21. Madison Plains
22. Mount Gilead
23. Grandview Heights

DIVISION IV

1. Newark Catholic
2. Tree of Life
3. Fisher Catholic
4. Shekinah Christian
5. Worthington Christian
6. Madison Christian
7. Grove City Christian
8. Fairfield Christian
9. Wellington
10. Millersport
11. Granville Christian
12. Gahanna Christian
13. Marion Catholic
14. Danville
15. Ridgedale
16. Delaware Christian