Worthington News

Academic honors

Worthingway

Middle School

Students who were named to the honor and merit rolls for the third grading period at Worthingway Middle School are:

SEVENTH GRADE

4.0 honor roll -- Christine Adeyemi, Alyssa Buck, Jane Farrell, Zane Fisher, Martha Flores, Ksenia Giacomelli, Grace Glowacki, S XiaoJiao Hall, Eric Hutmire, Michaela Maloney, Elaine Miller, Katherine Miller, Yui Nozawa, Eunice Nsaam, Sarah Obrien, Jun Sung Park, Savitha Ravi, Alexus Rock, Megan Roth, Kathleen Snelling;

Spencer Steele, Sydney Summey, Michael Taylor, Claire Teets, Austin Uhlman, Luke Wang, Griffin Whitaker, Noah Yake.

3.5-3.99 honor roll -- Amrita Anaparthi, Megan Armentrout, Ethan Armitage, Jessica Ann Asuncion, Nathan Blake, Victoria Crist, Madison Curry, Hannah Davis, Bradley Delong, Alec Donaldson, Maison Earl, Caroline Girard, Kennedy Hairston, Ayanna Harris, Cara Hughes, Amira Ingles, Gregory Karmick, Brittany Kuykendall;

Claire Lagatta, JoAnna LeBrun, Jennifer Lees, Simon Louisin, Abella Lubago, Alexander Marvin, Caitlin McWilliams, Jada Mensah, Brianna Morgan, Mohamad Omar, Juliana Pascoe, Andrew Payne, Leah Peters, Andrew Ramey, Isabella Riegel-Hall, Abbigail Smith, Benjamin Smith, Brittney Snyder, Allora Thompson, Nicholas Weaston, Jana Wheat, Madeleine Wilkin, Keith Williams, Isaac Wise.

Merit roll -- Matthew Ahenkora, Ayan Ali, Araceli Aparicio, Marie Ashline, Rakiatu Bangura, Andrew Beale, Lillian Berczel, Ashitha Betuli Purushothama, Benjamin Bird, Michael Bowen, Valentina Cardenas, Kyle Coburn, Alexa Coe, Mariama Conde, Sierra Dalton McKee, Carrington Davis, Adam Finsel, Belen Garcia Carballo;

Curt'Lynn Garner, Ian Grimm, Robert Grocki, McKenzie Groff, Ruman Hassan, Haley Hensel, Karleen Johnson, Garrett Litten, Benjamin Lufkin, Niles Mantor, Rene Margraff, Gerson Martinez, Nathan Mild, Madison Miles, Janell Nichols, Aanchalben Patel, Lilianna Price, Adam Savarese, DaKarey Williams, Tyler Wright, Xiaoya Zhang.

EIGHTH GRADE

4.0 honor roll -- Joshua Allen, Samuel Beery, Ryan Burghart, Lilly Cherri, MyungHo Chung, Ian Cook, Alyssa Deever, Emmaline DeMartini, Kennedy Drayton, Olivia Engel, Jose Escamilla, Riley Frankhouser, Abigail Hartsell, Lauryn Hickman, Dustin Houghtaling, Zoe McIntosh, Meredith Metzger, Abigail Miller, Hannah Nagorski;

Alexander Riggs, Renuka Shank, Christopher Thode, Rachel Traxler, Dana Ward, Alexandra Wilkin.

3.5-3.99 honor roll -- Ian Armitage, Adam Bauer, Nicole Bienvenue, Mikyla Blanton, Trew Chaffin, Hammad Choudhury, Sekou Conde, Michaela Drummonds, Shaina Dubinsky, Stephanie Emeigh, Henry Ferris, Emily Gallanis, Olivia Garas, Abigail Girard, Alexa Graves, Lisa Leija, Isaac Lide, Molly Matiscik, Mackenzie Mayer;

Devanshi Patel, Jack Phallen, Joseph Pischel, Saverio Roscigno, Daisy Short, Isaac Short, Ashley Stephens, Sarah Strohl, Jasmine Tan, Michelle Tchounguen, Stefania Torres Grisales, Nicholas Wachtel, Alexandria Welter, Kevin Willis, Hengfei Ye.

Merit roll -- Malak Adil, Vincent Armstrong, Danielle Barlow, Morgan Bell, Ashely Boylan, Loralei Breakey, Brandon Burnett, Ciara Chizum, Townes Comer, Korrie Cornelius, Fatoumata Dabo, Mikayla Finley, Natalia Frazier, Aaron Graham, Cailin Grant, Kyra Griffith, Megan Hammell, Jarod Harris, Christopher Haunty;

Adriana Illescas Sanchez, Hawa Kabia, Serenity Kemp, Carsen Komminsk, Samuel Lafontant, Ana Lopez, Jacob Montgomery, Destiny Muncy, Claudia Piper, Kainnan Ramsey, Brandon Reeves, Caleb Rojas-Argote, Christian Sawyers, Samantha Solis, Yilmaz Surucu Rick, Gaven Walston, Kayla Williams and Jada Wilson.

Comments