Find the latest news on the numerous central Ohio high school athletes who have signed a National Letter of Intent.

Find the latest news on the numerous central Ohio high school athletes who have signed a National Letter of Intent.

If there is a signing that is not displayed below, tweet at us @ThisWeekSports or email us at ddelco@thisweeknews.com.

Refresh often as the list will be continuously be updated with signings and signing stories. 

AFRICENTRIC

Nazarae Butler, girls basketball, University of Massachutes-Lowell

BEECHCROFT

 

BEXLEY

Joshua Shapiro, baseball, Marshall
Elise Torrence, girls basketball, Maryville College (Tenn.) 

BIG WALNUT

 

BROOKHAVEN

 

BUCKEYE VALLEY

 

CANAL WINCHESTER

 

CENTENNIAL

 

CENTRAL CROSSING

 

COLUMBUS ACADEMY

Andrea Ballinger, girls tennis, Ohio State
Nabeel Khan, boys golf, Connecticut
Carter Kistler, boys lacrosse, Ohio State
Blake Martin, gymnastics, Illinois
Julia Rizik, track & field, UCLA 

COLUMBUS ALTERNATIVE

 

COLUMBUS SCHOOL FOR GIRLS

Rachel Politi, girls swimming, Virginia

DELAWARE

 

DELAWARE CHRISTIAN

 

DeSALES

Anne Marie Cummins, swimming, Xavier
Abby Julian, girls volleyball, Marquette 
Reed Norris, baseball, Marshall 
D.J. Strapp, baseball, Ohio Dominican

DUBLIN COFFMAN

Kelsey High, swimming, Miami University
Lexie Long, girls golf, Louisville
Joseph Murray, baseball, Kent State
Nicole Smiley, girls golf, Ohio University
Kamerine Taylor, girls golf, Penn State 

DUBLIN JEROME

Clayton Colvin, boys basketball, Cincinnati
J.D. Fletcher, boys golf, Miami University
Chris Haimbaugh, boys lacrosse, Denison
Maddie Ireton, girls soccer, Wooster
Hadley Kiefer, girls basketball, North Florida
Sybil Robinson, girls golf, Michigan State
Addison Stern, boys lacrosse, Ohio Wesleyan 

DUBLIN SCIOTO

 

GAHANNA LINCOLN

Rachel Browne, girls basketball, Chicago State
Gino Buccilla, baseball, Heidelberg
Mason Daniels, baseball, Elon
Tim Eidens, baseball, Ohio Dominican
Cole Gibson, baseball, Oakland (Mich.)
Loie Greenwood, baseball, Wittenberg
Brad Hull, baseball, Oakland (Mich.) 
Yasmin Norman, girls basketball, Alderson Broaddus
Brittany Oldaker, softball, Eastern Kentucky
Brittany Reynolds, girls volleyball, Coppin State
Sami Shaw, track & field, Northern Kentucky
Sydney Stokes, track & field, Akron 
Riley Tanner, track & field, Northern Kentucky 

GAHANNA CHRISTIAN

 

GRANDVIEW HEIGHTS

 

GROVE CITY

Chase Antle, baseball, Bowling Green 
Kennedy Beach, softball, James Madison
Katlyn Gleich, softball, Shawnee State 

GROVE CITY CHRISTIAN

 

GROVEPORT-MADISON

 

HAMILTON TOWNSHIP

 

HARTLEY

Marissa Brown, girls basketball, Youngstown State

HARVEST PREP


HILLIARD BRADLEY

Tes Corea, girls track & field/cross country, Cincinnati
Ashley Hummel, girls basketball, Southern Illinois
Meredith Miller, girls basketball, Western Michigan

HILLIARD DARBY

Jessica Apelt, field hockey, Kent State
Chase Hampton, cross country, Lipscomb

HILLIARD DAVIDSON

 

INDEPENDENCE

 

JOHNSTOWN-MONROE

 

LANCASTER

 

LICKING HEIGHTS

 

MARION-FRANKLIN


MARYSVILLE

Hannah Long, girls basketball, Campbell University (N.C.) 

NEW ALBANY

Taylor Berend, swimming, Cincinnati 
Avery Borovetz, crew, University of Miami 
Francesca DiLorenzo, girls tennis, Ohio State
David Dinsmore, diving, University of Miami 
Ryan Dunn, men's lacrosse, Rollins College 
Jane Haffer, women's tennis, Hamilton College 
Alex Kobelt, men's tennis, Ohio State 
Madeline Pollack, crew, Princeton 
Robby Serafin, men's lacrosse, Mercer
Austin Schaub, boys basketball, Tiffin
Karrington Winters, track & field, Ohio State 

NEWARK

 

NEWARK CATHOLIC

Ashleigh Parkinson, girls basketball, Dayton

NORTHLAND


NORTHRIDGE

 

OLENTANGY

Madison Barnes, girls lacrosse, Grand Valley State
Morgan Horvath, girls basketball, Miami University
Stevie Jefferis, girls lacrosse, Davidson College
Jessica Lowery, softball, Tennessee Tech
Madison Luse, girls lacrosse, Findlay
Alex McCafferty, girls lacrosse, Detroit Mercy
Nick Rose, baseball, Shawnee State
Katie Stegmann, girls lacrosse, Cincinnati 

OLENTANGY LIBERTY

Kristen Adkins, girls lacrosse, Grand Valley State
Sam Chickerella, boys lacrosse, Virginia
Cameron Comer, baseball, Virginia
Kelley Fitzgerald, girls lacrosse, Grand Valley State
Kendall Hunker, field hockey, Miami University
A.J. Kullman, baseball, Cincinnati
Kristen Levering, girls basketball, Miami University
Maddie Passarella, field hockey, Miami University
Nick Parr, baseball, Oakland (Mich.) 

OLENTANGY ORANGE

Kyle Davidson, softball, Dayton
Zahara Harrison, girls volleyball, Long Island University
Jennifer Kurelic, softball, Mount Vernon Nazarene
Tyler Johnson, baseball, Gardner Webb 
Jenny Spragg, girls lacrosse, Walsh 

PICKERINGTON CENTRAL

Hunter Brancifort, softball, Kent State 
Emma Duncan, girls golf, Saint Leo 
Taylor Johnson, girls basketball, Belmont 
Bridgett White, equestrian, South Carolina

PICKERINGTON NORTH

Sarah Dankowski, girls lacrosse, Walsh
Logan Giddings
, baseball, Bowling Green
Nick Gray, track & field, Ohio State
Brendan Green, baseball, Siena Heights
Spencer Hess, girls lacrosse, Mercyhurst (Pa.)
Ryan Kronk, boys cross country, Dayton
Chandler Minnard, wrestling, Ashland
Emily Thomas, girls basketball, UNC-Wilmington
Zach Zimmerman, boys cross country, Ohio University 

READY

Hailey Bryan, softball, Findlay
Meredith Rivers, girls volleyball, Otterbein
Lauren Ruth, girls basketball, St. Joseph's College (Ind.) 

REYNOLDSBURG

Morgan McCafferty, swimming, Nebraska

ST. CHARLES

 

THOMAS WORTHINGTON

Betsy Brown, equestrian, Auburn
Abby Wiet, swimming, Azusa Pacific
Kaylee Witkiewicz, swimming, Ohio State

TREE OF LIFE

 

UPPER ARLINGTON

 

WALNUT RIDGE

 

WATKINS MEMORIAL

Josie Woosley, cross country/track & field, Ohio University

WATTERSON

 

WELLINGTON

 

WESTERVILLE CENTRAL

Nick Buchanan, baseball, Florida Southern
Hannah Carter, softball, Malone
Jeni Schorling, girls lacrosse, Lincoln Memorial (Tenn.)
Austin Sherry, baseball, Oakland (Mich.)
Nick Stone, baseball, Ashland 

WESTERVILLE NORTH

Matt Bernsdorf, swimming & diving, Ashland
Chase Brumfield, softball, Wheeling Jesuit
Rachel Long, girls lacrosse, Meredith College (N.C.)
Mason Miller, swimming & diving, Buffalo
Haley Sandvik
, cross country/track & field, Miami University
Heather Sandvik, cross country/track & field, Miami University
Symone Simmons, girls basketball, Wright State 
Halli Swiger, softball, Notre Dame College 

WESTERVILLE SOUTH

Felicia Davenport, girls golf, Chicago State

WESTLAND

 

WHETSTONE

 

WHITEHALL

 

WORTHINGTON CHRISTIAN

 

WORTHINGTON KILBOURNE

Rachel Rubadue, diving, Tennessee

COLUMBUS CRUSADERS