2012 Boys Soccer Schedules

BEECHCROFT

Coach: Matt Glorioso, third season

Aug. 23 – vs. Beechcroft
*Aug. 28 – vs. Eastmoor Academy
*Sept. 4 – vs. Columbus International
*Sept. 6 – at Marion-Franklin
*Sept. 11 – vs. Mifflin
*Sept. 13 – at Briggs
*Sept. 18 – vs. Whetstone
*Sept. 20 – at Independence
*Sept. 25 – vs. Brookhaven
*Sept. 27 – at Columbus West
*Oct. 2 – vs. Centennial
*Oct. 4 – at Walnut Ridge
*Oct. 9 – vs. Northland
Oct. 11 – at Westerville South
*City League contest

BEXLEY

Coach: Brad Kullman, sixth season

Aug. 18 – vs. Watterson
Aug. 21 – vs. Tree of Life
Aug. 23 – at Grove City
*Aug. 30 – vs. Licking Valley
*Sept. 6 – at Heath
Sept. 8 – at Worthington Christian
*Sept. 13 – vs. Lakewood
Sept. 15 – at Hilliard Davidson
Sept. 18 – at Canal Winchester
Sept. 22 – at Gahanna
*Sept. 27 – vs. Granville
Sept. 29 – at Jonathan Alder
*Oct. 4 – at Whitehall
Oct. 6 – vs. St. Charles
*Oct. 11 – vs. Columbus Academy
Oct. 13 – vs. Hartley
*MSL-Ohio contest

BIG WALNUT

Coach: Brett Weiss, second season

Aug. 21 – at Jonathan Alder
Aug. 25 – vs. Dresden Tri-Valley
*Aug. 28 – vs. Olentangy
Sept. 1 – vs. New Philadelphia
*Sept. 4 – at Delaware Hayes
Sept. 8 – at Teays Valley
*Sept. 11 – at Watkins Memorial
Sept. 15 – at Hartley
*Sept. 18 – vs. Mount Vernon
Sept. 20 – vs. Pickerington Central
*Sept. 25 – at New Albany
Sept. 29 – at Columbus Academy
*Oct. 2 – vs. Olentangy Orange
Oct. 4 – vs. Marysville
*Oct. 9 – at Franklin Heights
Oct. 13 – Athens at University of Rio Grande
*OCC-Capital contest

BROOKHAVEN

Coach: Paul Hackworth, sixth season

*Aug. 28 – vs. Briggs
*Aug. 30 – vs. Independence
*Sept. 4 – vs. Columbus West
*Sept. 6 – at Walnut Ridge
*Sept. 11 – vs. Eastmoor Academy
Sept. 12 – vs. Whitehall
*Sept. 13 – at Columbus International
*Sept. 18 – vs. Mifflin
*Sept. 20 – at Whetstone
*Sept. 25 – at Beechcroft
*Sept. 27 – vs. Centennial
*Oct. 2 – at Northland
Oct. 4 – vs. Buckeye Valley
*Oct. 9 – at Marion-Franklin
Oct. 13 – at Newark
*City League contest

CANAL WINCHESTER

Coach: Erik Feinstein, 15th season

Aug. 18 – vs. Westerville North
Aug. 21 – at Groveport
Aug. 23 – at Pickerington Central
Aug. 28 – at St. Charles
*Aug. 30 – at Bloom-Carroll
*Sept. 6 – vs. Logan Elm
Sept. 8 – vs. Newark
Sept. 13 – at Lancaster
Sept. 18 – vs. Bexley
*Sept. 20 – vs. Circleville
Sept. 22 – at Thomas Worthington
*Sept. 25 – at Teays Valley
Sept. 27 – vs. Westerville South
Oct. 1 – vs. Whetstone
*Oct. 4 – vs. Hamilton Township
*Oct. 11 – at Fairfield Union
*MSL-Buckeye contest

CENTENNIAL

Coach: Kory Stead, fifth season

Aug. 23 – vs. Watterson
*Aug. 28 – at Marion-Franklin
*Aug. 30 – vs. Briggs
*Sept. 4 – at Independence
*Sept. 6 – vs. Columbus West
*Sept. 11 – vs. Walnut Ridge
*Sept. 13 – at Eastmoor Academy
*Sept. 18 – vs. Columbus International
*Sept. 20 – at Mifflin
Sept. 22 – at Hartley
*Sept. 25 – vs. Whetstone
*Sept. 27 – at Brookhaven
*Oct. 2 – at Beechcroft
*Oct. 4 – vs. Northland
Oct. 9 – vs. Jonathan Alder
*City League contest

CENTRAL CROSSING

Coach: Chas McCutcheon, fourth season

Aug. 21 – vs. Ready
Aug. 23 – at Franklin Heights
*Aug. 28 – vs. Olentangy Liberty
Aug. 30 – at Grove City
*Sept. 4 – at Hilliard Davidson
Sept. 5 – at Briggs
*Sept. 11 – vs. Upper Arlington
Sept. 13 – vs. Jonathan Alder
Sept. 17 – vs. Whitehall
*Sept. 18 – vs. Dublin Coffman
Sept. 20 – at Tree of Life
*Sept. 25 – at Thomas Worthington
*Oct. 2 – vs. Marysville
Oct. 4 – at Westerville Central
*Oct. 9 – vs. Westland
Oct. 11 – vs. Delaware Christian
*OCC-Central contest

COLUMBUS ACADEMY

Coach: Ron Leach, eighth season

Aug. 21 – at DeSales
Aug. 25 – vs. Tree of Life
Aug. 28 – vs. Wellington
Sept. 1 – vs. Berlin Hiland
Sept. 4 – vs. Ready
*Sept. 6 – at Licking Valley
Sept. 11 – at Worthington Christian
*Sept. 13 – vs. Heath
*Sept. 15 – Granville at Crew Stadium
*Sept. 18 – at Lakewood
Sept. 20 – at Jonathan Alder
*Sept. 27 – vs. Whitehall
Sept. 29 – vs. Big Walnut
Oct. 2 – at Grandview
Oct. 9 – vs. Watterson
*Oct. 11 – at Bexley
*MSL-Ohio contest

DELAWARE

Coach: Nate Weakland, third season

Aug. 21 – vs. Hilliard Darby
Aug. 25 – at Reynoldsburg
*Aug. 28 – at Watkins Memorial
Aug. 30 – at DeSales
*Sept. 4 – vs. Big Walnut
Sept. 6 – at Marysville
*Sept. 11 – vs. New Albany
Sept. 13 – vs. Groveport
*Sept. 18 – at Olentangy Orange
Sept. 22 – at Westerville South
*Sept. 25 – vs. Mount Vernon
Sept. 27 – at Pickerington Central
Sept. 29 – at Buckeye Valley
*Oct. 2 – vs. Franklin Heights
*Oct. 9 – at Olentangy
Oct. 11 – vs. Watterson
*OCC-Capital contest

DELAWARE CHRISTIAN

Coach: Levi Witt

Aug. 20 – vs. Wellington
Aug. 23 – vs. Caledonia River Valley
Aug. 25 – vs. Harvest Prep
Aug. 28 – vs. Patriot Academy
Sept. 7 – at Mansfield Temple
*Sept. 11 – vs. Madison Christian
Sept. 13 – at Village Academy
*Sept. 18 – at Tree of Life
Sept. 20 – vs. Grandview
*Sept. 25 – at Gahanna Christian
Sept. 27 – vs. Buckeye Valley
*Oct. 2 – vs. Granville Christian
Oct. 4 – vs. Marion Pleasant
*Oct. 9 – vs. Grove City Christian
Oct. 11 – at Central Crossing
Oct. 13 – vs. Northside Christian
*MOCAL contest

DeSALES

Coach: Domenic Romanelli, sixth season

Aug. 21 – vs. Columbus Academy
Aug. 25 – at Bay Village Bay
Sept. 1 – at Akron St. Vincent-St. Mary
Sept. 2 – at Youngstown Mooney
*Sept. 6 – at Ready
Sept. 8 – vs. Dayton Carroll
Sept. 11 – vs. Granville
Sept. 13 – vs. Olentangy Liberty
*Sept. 18 – at Hartley
*Sept. 25 – at Watterson
Sept. 27 – at Hilliard Bradley
*Oct. 2 – vs. St. Charles
Oct. 4 – vs. Dublin Coffman
Oct. 6 – vs. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit
Oct. 11 – at Dublin Jerome
Oct. 13 – vs. Hilliard Davidson
*CCL contest

DUBLIN COFFMAN

Coach: Steve Watts, fourth season

Aug. 21 – at Pickerington North
Aug. 23 – vs. Westerville Central
*Aug. 28 – vs. Hilliard Davidson
Sept. 1 – at Hilliard Bradley
*Sept. 4 – at Marysville
Sept. 6 – at Olentangy Orange
*Sept. 11 – vs. Thomas Worthington
Sept. 13 – vs. Jerome
*Sept. 18 – at Central Crossing
Sept. 22 – at Westerville North
*Sept. 25- vs. Westland
Sept. 29 – vs. Gahanna
*Oct. 2 – at Olentangy Liberty
Oct. 4 – at DeSales
*Oct. 9 – vs. Upper Arlington
Oct. 11 – vs. St. Charles
*OCC-Central contest

DUBILN JEROME

Coach: Nate Maust, ninth season

Aug. 21 – vs. Olentangy
*Aug. 28 – vs. Hilliard Bradley
Aug. 30 – at Olentangy Orange
*Sept. 4 – at Hilliard Darby
Sept. 6 – at Upper Arlington
Sept. 8 – vs. Cleveland St. Ignatius
*Sept. 11 – at Westerville North
Sept. 13 – at Coffman
*Sept. 18 – vs. Scioto
Sept. 20 – vs. Gahanna
*Sept. 25- at Worthington Kilbourne
Sept. 27 – at Hilliard Davidson
*Oct. 2 – vs. Westerville South
Oct. 4 – vs. Olentangy Liberty
*Oct. 9 – at Westerville Central
Oct. 11 – vs. DeSales
*OCC-Cardinal contest

DUBLIN SCIOTO

Coach: Chad Snider, fifth season

Aug. 21 – vs. Zanesville
Aug. 23 – at Teays Valley
Aug. 25 – at Huber Heights Wayne
*Aug. 28 – at Westerville Central
Aug. 30 – vs. Pickerington North
*Sept. 4 – vs. Westerville North
Sept. 6 – vs. Olentangy Liberty
*Sept. 11 – vs. Westerville South
Sept. 15 – vs. Zanesville West Muskingum
*Sept. 18 – at Jerome
*Sept. 25 – at Hilliard Darby
Sept. 29 – vs. St. Charles
*Oct. 2 – vs. Hilliard Bradley
Oct. 4 – vs. Grove City
*Oct. 9 – at Worthington Kilbourne
*OCC-Cardinal contest

GAHANNA

Coach: Todd Keenan, first season

Aug. 21 – vs. Upper Arlington
Aug. 25 – at Olentangy Liberty
*Aug. 28 – vs. Groveport
Aug. 30 – at Westerville South
*Sept. 4 – at Newark
Sept. 6 – at Olentangy
*Sept. 11 – at Reynoldsburg
Sept. 13 – vs. Westerville Central
*Sept. 18 – vs. Lancaster
Sept. 20 – at Dublin Jerome
Sept. 22 – vs. Bexley
*Sept. 25 – at Grove City
Sept. 29 – at Dublin Coffman
*Oct. 2 – at Pickerington North
Oct. 4 – vs. Olentangy Orange
*Oct. 9 – vs. Pickerington Central
*OCC-Ohio contest

GRANDVIEW

Coach: Brian Neidenthal, 11th season

Aug. 21 – vs. Franklin Heights
Aug. 23 – at Hartley
Aug. 25 – at Jonathan Alder
Aug. 27 – at Watterson
Aug. 30 – vs. Fairbanks
Sept. 1 – at London
Sept. 4 – at Tree of Life
Sept. 6 – vs. Gahanna Christian
*Sept. 13 – vs. Licking Heights
*Sept. 18 – vs. Fisher Catholic
Sept. 20 – at Delaware Christian
Sept. 25 – vs. Worthington Christian
*Sept. 27 – at Liberty Union
Oct. 2 – vs. Columbus Academy
*Oct. 4 – at West Jefferson
*Oct. 11 – vs. Harvest Prep
*MSL-Cardinal contest

GROVE CITY

Coach: Jamie Dato, fifth season

Aug. 21 – vs. Marysville
Aug. 23 – vs. Bexley
*Aug. 28 – vs. Reynoldsburg
Aug. 30 – vs. Central Crossing
*Sept. 4 – at Groveport
Sept. 6 – at Westland
*Sept. 10 – vs. Newark
*Sept. 18 – at Pickerington Central
Sept. 20 – at Watkins Memorial
Sept. 22 – vs. Hilliard Darby
*Sept. 25 – vs. Gahanna
Sept. 27 – at New Albany
*Oct. 2 – at Lancaster
Oct. 4 – at Dublin Scioto
Oct. 6 – vs. Hilliard Davidson
*Oct. 9 – vs. Pickerington North
*OCC-Ohio contest

GROVE CITY CHRISTIAN

Coach: David Morrison, fourth season

Aug. 20 – at Madison Plains
Aug. 21 – vs. Westland
Aug. 28 – vs. Fisher Catholic
Aug. 30 – at West Jefferson
Sept. 4 – vs. Patriot Prep
Sept. 6 – at Marion Pleasant
*Sept. 11 – at Gahanna Christian
Sept. 13 – vs. Ready
*Sept. 18 – vs. Madison Christian
Sept. 20 – vs. Chillicothe Southeastern
*Sept. 25 – vs. Granville Christian
Sept. 27 – vs. Village Academy
*Oct. 2 – vs. Tree of Life
Oct. 6 – vs. Liberty Christian
*Oct. 9 – at Delaware Christian
Oct. 11 – at Northside Christian
*MOCAL contest

GROVEPORT

Coach: Deke Scott, 12th season

Aug. 21 – vs. Canal Winchester
Aug. 23 – at Whetstone
*Aug. 28 – at Gahanna
Sept. 1 – at Westland
*Sept. 4 – vs. Grove City
Sept. 8 – at Coshocton
*Sept. 11 – at Lancaster
Sept. 13 – at Delaware
*Sept. 18 – vs. Newark
*Sept. 25 – vs. Pickerington North
Sept. 29 – vs. Teays Valley
*Oct. 2 – at Pickerington Central
Oct. 4 – at Central Crossing
Oct. 6 – at Chillicothe
*Oct. 9 – vs. Reynoldsburg
Oct. 11 – vs. Madison Christian
*OCC-Ohio contest

HARTLEY

Coach: Chris Kowalski, fifth season

Aug. 21 – vs. Watkins Memorial
Aug. 23 – vs. Grandview
Aug. 25 – at Granville
Aug. 28 – at Worthington Christian
Sept. 1 – at Cincinnati Moeller
*Sept. 6 – at Watterson
*Sept. 11 – at St. Charles
Sept. 15 – vs. Big Walnut
*Sept. 18 – vs. DeSales
Sept. 22 – vs. Centennial
Sept. 25 – at Jonathan Alder
Sept. 29 – vs. Tree of Life
*Oct. 2 – vs. Ready
Oct. 11 – at Fairbanks
Oct. 13 – at Bexley
*CCL contest

HILLIARD BRADLEY

Coach: Patrick Billman, second season

Aug. 18 – vs. New Albany
Aug. 23 – vs. Olentangy
*Aug. 28 – at Dublin Jerome
Sept. 1 – vs. Dublin Coffman
*Sept. 4 – vs. Westerville South
Sept. 6 – at Pickerington North
*Sept. 11 – at Westerville Central
*Sept. 18 – at Worthington Kilbourne
Sept. 20 – vs. Worthington Christian
Sept. 22 – at Watkins Memorial
*Sept. 25 – vs. Westerville North
Sept. 27 – vs. DeSales
*Oct. 2 – at Dublin Scioto
Oct. 4 – at Upper Arlington
*Oct. 9 – vs. Darby
Oct. 11 – at Davidson
*OCC-Cardinal contest

HILLIARD DARBY

Coach: Johnny Ulry, third season

Aug. 21 – at Delaware
*Aug. 28 – at Westerville North
Aug. 30 – vs. Pickerington Central
*Sept. 4 – vs. Dublin Jerome
Sept. 6 – at Davidson
Sept. 8 – vs. Olentangy
*Sept. 11 – vs. Worthington Kilbourne
Sept. 13 – at Pickerington North
*Sept. 18 – at Westerville South
Sept. 22 – at Grove City
*Sept. 25 – vs. Dublin Scioto
Sept. 27 – vs. Lexington
*Oct. 2 – vs. Westerville Central
Oct. 4 – vs. Bloom-Carroll
*Oct. 9 – at Bradley
Oct. 11 – at Thomas Worthington
*OCC-Cardinal contest

HILLIARD DAVIDSON

Coach: Michael Mundey, first season

Aug. 23 – vs. Sidney
*Aug. 28 – at Dublin Coffman
*Sept. 4 – vs. Central Crossing
Sept. 6 – vs. Darby
Sept. 8 – at Lexington
*Sept. 11 – vs. Westland
Sept. 15 – vs. Bexley
*Sept. 18 – at Upper Arlington
*Sept. 25 – at Olentangy Liberty
Sept. 27 – vs. Dublin Jerome
*Oct. 2 – vs. Thomas Worthington
Oct. 4 – at Worthington Christian
Oct. 6 – at Grove City
*Oct. 8 – at Marysville
Oct. 11 – vs. Bradley
Oct. 13 – at DeSales
*OCC-Central contest

LICKING HEIGHTS

Coach: Zach Grubb, first season

Aug. 25 – at Madison Christian
Aug. 30 – vs. New Concord John Glenn
Sept. 4 – at Granville
Sept. 6 – at Teays Valley
Sept. 8 – vs. Gahanna Christian
Sept. 11 – vs. Whitehall
*Sept. 13 – at Grandview
Sept. 15 – vs. Granville Christian
*Sept. 20 – vs. West Jefferson
Sept. 25 – at Johnstown
*Sept. 27 – vs. Fisher Catholic
Sept. 29 – vs. Lakewood
Oct. 2 – vs. Watterson
*Oct. 4 – at Harvest Prep
*Oct. 9 – at Liberty Union
*MSL-Cardinal contest

MARYSVILLE

Coach: Marc Kirsch, 14th season

Aug. 21 – at Grove City
Aug. 23 – at Bellefontaine
*Aug. 28 – at Westland
Aug. 30 – vs. Worthington Christian
*Sept. 4 – vs. Dublin Coffman
Sept. 6 – vs. Delaware
*Sept. 11 – at Olentangy Liberty
Sept. 13 – at Olentangy Orange
*Sept. 18 – vs. Thomas Worthington
Sept. 20 – vs. Pickerington North
*Sept. 25 – vs. Upper Arlington
*Oct. 2 – at Central Crossing
Oct. 4 – at Big Walnut
*Oct. 8 – vs. Hilliard Davidson
Oct. 10 – at Marion Harding
Oct. 13 – vs. Jonathan Alder
*OCC-Central contest

NEW ALBANY

Coach: Ben Arthurs, third season

Aug. 18 – at Hilliard Bradley
Aug. 21 – vs. Thomas Worthington
Aug. 23 – at Worthington Kilbourne
*Aug. 28 – at Olentangy Orange
Aug. 30 – vs. Olentangy Liberty
*Sept. 4 – vs. Franklin Heights
Sept. 8 – at Pickerington North
*Sept. 11 – at Delaware
Sept. 13 – at Westerville North
*Sept. 20 – vs. Olentangy
*Sept. 25 – vs. Big Walnut
Sept. 27 – vs. Grove City
Sept. 29 – vs. Granville
*Oct. 7 – Watkins Memorial at Crew Stadium
*Oct. 9 – vs. Mount Vernon
Oct. 11 – at Westerville Central
*OCC-Capital contest

OLENTANGY LIBERTY

Coach: Rick Collins, second season

Aug. 21 – at Orange
Aug. 25 – vs. Gahanna
*Aug. 28 – at Central Crossing
Aug. 30 – at New Albany
*Sept. 4 – vs. Upper Arlington
Sept. 6 – at Dublin Scioto
*Sept. 11 – vs. Marysville
Sept. 13 – at DeSales
*Sept. 18 – at Westland
Sept. 20 – vs. Westerville Central
*Sept. 25 – vs. Hilliard Davidson
*Oct. 2 – vs. Dublin Coffman
Oct. 4 – at Dublin Jerome
*Oct. 9 – at Thomas Worthington
Oct. 11 - at Westerville North
Oct. 13 – at Olentangy
*OCC-Central contest

OLENTANGY

Coach: Matt Weiss, first season

Aug. 21 – at Dublin Jerome
Aug. 23 – at Hilliard Bradley
*Aug. 28 – at Big Walnut
Aug. 30 – vs. Westerville Central
*Sept. 4 – vs. Orange
Sept. 6 – vs. Gahanna
Sept. 8 – at Hilliard Darby
*Sept. 11 – at Franklin Heights
Sept. 13 – vs. Watterson
*Sept. 20 – at New Albany
*Sept. 25 – vs. Watkins Memorial
Sept. 27 – vs. Worthington Kilbourne
*Oct. 2 – at Mount Vernon
Oct. 6 – at Worthington Christian
*Oct. 9 – vs. Delaware
Oct. 13 – vs. Liberty
*OCC-Capital contest

OLENTANGY ORANGE

Coach: Scott Bryant, fifth season

Aug. 21 – vs. Liberty
Aug. 25 – at Perrysburg
*Aug. 28 – vs. New Albany
Aug. 30 – vs. Dublin Jerome
*Sept. 4 – at Olentangy
Sept. 6 – vs. Dublin Coffman
*Sept. 11 – at Mount Vernon
Sept. 13 – vs. Marysville
*Sept. 18 – vs. Delaware
Sept. 22 – at St. Charles
*Sept. 25 – at Franklin Heights
Sept. 29 – at Beavercreek
*Oct. 2 – at Big Walnut
Oct. 4 – at Gahanna
*Oct. 9 – vs. Watkins Memorial
Oct. 11 – vs. Worthington Kilbourne
*OCC-Capital contest

PICKERINGTON CENTRAL

Coach: Brad Monhollen, 10th season

Aug. 21 – at Granville
Aug. 23 – vs. Canal Winchester
*Aug. 28 – vs. Lancaster
Aug. 30 – at Hilliard Darby
*Sept. 4 – at Reynoldsburg
Sept. 6 – vs. Logan
*Sept. 11 – vs. Pickerington North
Sept. 13 – vs. Watkins Memorial
*Sept. 18 – vs. Grove City
Sept. 20 – at Big Walnut
*Sept. 25 – at Newark
Sept. 27 – vs. Delaware
Sept. 29 – at Dresden Tri-Valley
*Oct. 2 – vs. Groveport
Oct. 4 – at Thomas Worthington
*Oct. 9 – at Gahanna
*OCC-Ohio contest

PICKERINGTON NORTH

Coach: Darrin Monhollen, 10th season

Aug. 21 – vs. Dublin Coffman
Aug. 23 – at Upper Arlington
*Aug. 28 – vs. Newark
Aug. 30 – at Dublin Scioto
*Sept. 4 – at Lancaster
Sept. 6 – vs. Hilliard Bradley
*Sept. 11 – at Pickerington Central
Sept. 13 – vs. Hilliard Darby
*Sept. 18 – vs. Reynoldsburg
Sept. 20 – at Marysville
*Sept. 25 – at Groveport
Sept. 27 – at Westerville North
*Oct. 2 – vs. Gahanna
Oct. 6 – vs. Teays Valley
*Oct. 9 – at Grove City
*OCC-Ohio contest

READY

Coach: Sam Sunseri, third season

Aug. 21 – at Central Crossing
Aug. 28 – at Hamilton Township
Aug. 30 – at Liberty Union
Sept. 4 – at Columbus Academy
*Sept. 6 – vs. DeSales
Sept. 8 – at Jonathan Alder
*Sept. 11 – vs. Watterson
Sept. 13 – at Grove City Christian
Sept. 20 – vs. Fisher Catholic
Sept. 22 – at West Jefferson
*Sept. 25 – at St. Charles
Sept. 27 – at Fairbanks
*Oct. 2 – at Hartley
Oct. 5 – at Wellington
Oct. 9 – vs. Northside Christian

REYNOLDSBURG

Coach: Justin Lewis, third season

Aug. 18 – at Westerville Central
Aug. 21 – vs. Westerville North
Aug. 25 – vs. Delaware
*Aug. 28 – at Grove City
Sept. 1 – vs. Chillicothe
*Sept. 4 – vs. Pickerington Central
Sept. 8 – at Zanesville
*Sept. 11 – vs. Gahanna
*Sept. 18 – at Pickerington North
*Sept. 25 – at Lancaster
*Oct. 2 – vs. Newark
Oct. 4 – at Westerville South
Oct. 6 – at Jonathan Alder
*Oct. 9 – at Groveport
Oct. 11 – at Watkins Memorial
Oct. 13 – at St. Charles
*OCC-Ohio contest

THOMAS WORTHINGTON

Coach: Josh Fenton, second season

Aug. 21 – at New Albany
Aug. 25 – vs. St. Charles
*Aug. 28 – at Upper Arlington
Aug. 30 – vs. Kilbourne
*Sept. 4 – vs. Westland
Sept. 8 – vs. Massillon Jackson
*Sept. 11 – at Dublin Coffman
Sept. 13 – at Delaware
*Sept. 18 – at Marysville
Sept. 22 – vs. Canal Winchester
*Sept. 25 – vs. Central Crossing
Sept. 29 – at Strongsville
*Oct. 2 – at Hilliard Davidson
Oct. 4 – vs. Pickerington Central
*Oct. 9 – vs. Olentangy Liberty
Oct. 11 – vs. Hilliard Darby
*OCC-Central contest

UPPER ARLINGTON

Coach: Carlos Bonilla, third season

Aug. 21 – at Gahanna
Aug. 23 – vs. Pickerington North
Aug. 25 – vs. Westerville South
*Aug. 28 – vs. Thomas Worthington
*Sept. 4 – at Olentangy Liberty
Sept. 6 – vs. Dublin Jerome
*Sept. 11 – at Central Crossing
Sept. 15 – vs. Perrysburg
*Sept. 18 – vs. Hilliard Davidson
Sept. 20 – vs. Worthington Kilbourne
*Sept. 25 – at Marysville
Sept. 27 – at Westerville Central
*Oct. 2 – vs. Westland
Oct. 4 – vs. Hilliard Bradley
*Oct. 9 – at Dublin Coffman
Oct. 11 – vs. Worthington Christian
*OCC-Central contest

WATKINS MEMORIAL

Coach: Scott Spangler, first season

Aug. 21 – at Hartley
Aug. 23 – vs. Granville
*Aug. 28 – vs. Delaware
*Sept. 4 – at Mount Vernon
Sept. 6 – at Westerville Central
*Sept. 11 – vs. Big Walnut
Sept. 13 – at Pickerington Central
*Sept. 18 – vs. Franklin Heights
Sept. 20 – vs. Grove City
Sept. 22 – vs. Hilliard Bradley
*Sept. 25 – at Olentangy
Sept. 27 – at Zanesville
*Oct. 2 – vs. New Albany
Oct. 4 – at Newark
*Oct. 9 – at Olentangy Orange
Oct. 11 – vs. Reynoldsburg
*OCC-Capital contest

WATTERSON

Coach: Chad Smith, second season

Aug. 18 – at Bexley
Aug. 27 – vs. Grandview
Sept. 1 – at Akron St. Vincent-St. Mary
Sept. 2 – at Youngstown Mooney
*Sept. 6 – vs. Hartley
*Sept. 11 – at Ready
Sept. 15 – at Tree of Life
*Sept. 18 – vs. St. Charles
*Sept. 25 – vs. DeSales
Sept. 27 – at Westland
Oct. 2 – at Licking Heights
Oct. 9 – at Columbus Academy
Oct. 11 – at Delaware
*CCL contest

WESTERVILLE CENTRAL

Coach: Dave Pence, 10th season

Aug. 18 – vs. Reynoldsburg
Aug. 21 – vs. St. Charles
Aug. 23 – at Dublin Coffman
*Aug. 28 – vs. Dublin Scioto
Aug. 30 – at Olentangy
*Sept. 4 – at Worthington Kilbourne
Sept. 6 – vs. Watkins Memorial
*Sept. 11 – vs. Hilliard Bradley
Sept. 13 – at Gahanna
*Sept. 18 – at Westerville North
Sept. 20 – at Olentangy Liberty
*Sept. 25 – vs. Westerville South
Sept. 27 – vs. Upper Arlington
*Oct. 2 – at Hilliard Darby
*Oct. 9 – vs. Dublin Jerome
Oct. 11 – vs. New Albany
*OCC-Cardinal contest

WESTERVILLE NORTH

Coach: Mark Price, third season

Aug. 18 – at Canal Winchester
Aug. 21 – at Reynoldsburg
Aug. 25 – vs. Centerville
*Aug. 28 – vs. Hilliard Darby
*Sept. 4 – at Dublin Scioto
Sept. 6 – at St. Charles
*Sept. 11 – vs. Dublin Jerome
Sept. 13 – vs. New Albany
Sept. 15 – at Worthington Christian
*Sept. 18 – vs. Westerville Central
Sept. 22 – vs. Dublin Coffman
*Sept. 25 – at Hilliard Bradley
Sept. 27 – vs. Pickerington North
*Oct. 2 – vs. Worthington Kilbourne
*Oct. 9 – at Westerville South
Oct. 11 – vs. Olentangy Liberty
*OCC-Cardinal contest

WESTERVILLE SOUTH

Coach: Aaron Linden, second season

Aug. 21 – vs. Worthington Christian
Aug. 25 – at Upper Arlington
*Aug. 28 – vs. Worthington Kilbourne
Aug. 30 – vs. Gahanna
*Sept. 4 – at Hilliard Bradley
Sept. 8 – at Clayton Northmont
*Sept. 11 – at Dublin Scioto
Sept. 13 – vs. Lexington
*Sept. 18 – vs. Hilliard Darby
Sept. 22 – vs. Delaware
*Sept. 25 – at Westerville Central
Sept. 27 – at Canal Winchester
*Oct. 2 – at Dublin Jerome
Oct. 4 – vs. Reynoldsburg
*Oct. 9 – vs. Westerville North
Oct. 11 – vs. Beechcroft
*OCC-Cardinal contest

WESTLAND

Coach: Dan Heckler, ninth season

Aug. 18 – vs. Hamilton Township
Aug. 21 – at Grove City Christian
Aug. 25 – at Whetstone
*Aug. 28 – vs. Marysville
Sept. 1 – vs. Groveport
*Sept. 4 – at Thomas Worthington
Sept. 6 – vs. Grove City
*Sept. 11 – at Hilliard Davidson
Sept. 15 – vs. Jonathan Alder
*Sept. 18 – vs. Olentangy Liberty
Sept. 22 – at Franklin Heights
*Sept. 25 – at Dublin Coffman
Sept. 27 – vs. Watterson
*Oct. 2 – at Upper Arlington
*Oct. 9 – vs. Central Crossing
Oct. 11 – at Tree of Life
*OCC-Central contest

WHETSTONE

Coach: Kerry Nixon, fifth season

Aug. 23 – vs. Groveport
Aug. 25 – vs. Westland
*Aug. 28 – at Independence
*Aug. 30 – at Columbus West
*Sept. 4 – vs. Walnut Ridge
*Sept. 6 – at Eastmoor Academy
*Sept. 11 – vs. Columbus International
*Sept. 13 – at Mifflin
*Sept. 18 – vs. Beechcroft
*Sept. 20 – vs. Brookhaven
*Sept. 25 – at Centennial
*Sept. 27 – vs. Northland
Oct. 1 – at Canal Winchester
*Oct. 4 – vs. Marion-Franklin
*Oct. 9 – vs. Briggs
*City League contest

WHITEHALL

Coach: Dan Ensign, first season

Aug. 21 – at Teays Valley
Aug. 23 – at Beechcroft
Aug. 28 – at Northland
*Aug. 30 – vs. Lakewood
Sept. 4 – vs. Marion Franklin
Sept. 10 – at Independence
Sept. 11 – at Licking Heights
Sept. 12 – at Brookhaven
*Sept. 13 – vs. Licking Valley
Sept. 17 – at Central Crossing
*Sept. 20 – at Heath
Sept. 24 – at Wellington
*Sept. 27 – at Columbus Academy
*Oct. 4 – vs. Bexley
*Oct. 9 – at Granville
*MSL-Ohio contest

WORTHINGTON CHRISTIAN

Coach: Dan Roads, fifth season

Aug. 21 – vs. Westerville South
Aug. 25 – at Cincinnati Summit Country Day
Aug. 28 – vs. Hartley
Aug. 30 – at Marysville
Sept. 1 – at St. Charles
Sept. 8 – vs. Bexley
Sept. 11 – vs. Columbus Academy
Sept. 13 – at Buckeye Valley
Sept. 15 – vs. Westerville North
Sept. 20 – at Hilliard Bradley
Sept. 22 – at Fairbanks
Sept. 25 – at Grandview
Oct. 4 – vs. Hilliard Davidson
Oct. 6 – vs. Olentangy
Oct. 11 – at Upper Arlington

WORTHINGTON KILBOURNE

Coach: Jon Sprunger, 10th season

Aug. 23 – vs. New Albany
Aug. 25 – at West Chester Lakota West
*Aug. 28 – at Westerville South
Aug. 30 – at Thomas
*Sept. 4 – vs. Westerville Central
Sept. 6 – at Reynoldsburg
*Sept. 11 – at Hilliard Darby
Sept. 13 – vs. Mount Vernon
*Sept. 18 – vs. Hilliard Bradley
Sept. 20 – at Upper Arlington
Sept. 22 – vs. Copley
*Sept. 25 – vs. Dublin Jerome
Sept. 27 – at Olentangy
*Oct. 2 – at Westerville North
*Oct. 9 – vs. Dublin Scioto
Oct. 11 – at Olentangy Orange
*OCC-Cardinal contest