2012 Boys Tennis Schedules

BEXLEY

Coach: G.J. Seckel, 21st season

*April 4 - at Whitehall
April 9 - at Gahanna
*April 10 - vs. Granville
April 11 - vs. Lexington
*April 13 - at Grandview
April 16 - vs. St. Charles
April 17 - at Worthington Christian
April 18 - vs. Upper Arlington
April 21 - vs. Bellbrook and Hunting Valley University School
*April 24 - vs. West Jefferson
April 25 - vs. New Albany
*April 26 - vs. Fisher Catholic
April 27 - at Cincinnati Wyoming
April 28 - at Cincinnati Seven Hills
*May 1 - at Columbus Academy
May 2 - vs. Watterson
May 4 - vs. Cuyahoga Falls Walsh Jesuit
May 5 - MSL tournament at Columbus Academy
May 7 - at Dublin Jerome
May 8 - at Hilliard Davidson
*MSL match

BIG WALNUT

Coach: Mike McDonough, eighth season

April 2 - at Jonathan Alder
*April 3 - vs. Olentangy Orange
*April 4 - at Watkins Memorial
April 5 - at Caledonia River Valley
April 9 - at Dublin Coffman in OTCA Division I tournament match
*April 10 - vs. Hilliard Bradley
April 11 - vs. Newark
*April 12 - at Delaware Hayes
*April 17 - vs. New Albany
April 18 - at Columbus Academy B
April 19 - vs. Olentangy
April 23 - vs. Marysville
*April 24 - vs. Mount Vernon
April 25 - at Hilliard Davidson
*April 26 - at Franklin Heights
April 30 - vs. Dublin Scioto
May 1 - at Buckeye Valley
May 2 - vs. Westerville South
May 3 - at Westerville North
May 5 - OCC-Capital tournament at Olentangy Orange
May 7 - at Worthington Kilbourne
May 8 - vs. Westerville Central
*OCC-Capital match

CENTRAL CROSSING

Coach: Dusty Rhodes, second season

March 26 - vs. Franklin Heights
March 28 - vs. London
*March 29 - at Dublin Coffman
April 2 - at Centennial
*April 3 - at Hilliard Darby
April 5 - at Whetstone
*April 10 - at Hilliard Davidson
*April 12 - vs. Upper Arlington
April 16 - at Hamilton Township
*April 17 - vs. Worthington Kilbourne
April 23 - vs. Licking Heights
*April 24 - at Thomas Worthington
April 25 - at Whitehall
*April 26 - vs. Westland
April 27 - vs. Jonathan Alder
April 30 - vs. Centennial
May 1 - vs. Teays Valley
May 2 - vs. Lancaster
*OCC-Central match

COLUMBUS ACADEMY

Coach: Jeff Warstler, ninth season

March 26 - vs. Millersburg West Holmes in Division II OTCA match
March 27 - at Lexington
March 29 - vs. DeSales
March 31 - vs. Springboro
*April 3 - at Granville
April 4 - at Dublin Scioto
April 11 - vs. Mason
April 14 - at Cincinnati Sycamore with Cincinnati Country Day
*April 17 - at Whitehall
*April 19 - vs. Grandview
April 20 - vs. Cincinnati Wyoming
April 21 - vs. Hunting Valley University School and Bellbrook
*April 24 - at Fisher Catholic
*April 26 - at West Jefferson
April 27 - at Medina
April 28 - vs. Toledo St. John's and Cuyahoga Falls Walsh Jesuit at Springside Racquet and Fitness Club in Akron
*May 1 - vs. Bexley
May 2 - vs. Centerville
May 4 - at Louisville (Ky.) St. Xavier with Louisville (Ky.) Trinity
May 5 - MSL-Ohio/Cardinal tournament at home
*MSL-Ohio/Cardinal match

DELAWARE

Coach: Dan Morrison, 33rd season

March 26 - at Marysville
*March 29 - vs. Franklin Heights
*April 3 - at Mount Vernon
April 4 - vs. Caledonia River Valley
April 5 - vs. Jonathan Alder
*April 10- at Watkins Memorial
April 11 - vs. Hilliard Davidson
*April 12 - vs. Big Walnut
April 16 - at Westerville South
*April 17 - at Hilliard Bradley
April 20 - vs. Columbus Academy
April 23 - at Caledonia River Valley
*April 24 - at New Albany
April 25 - at Dublin Scioto
*April 26 - vs. Olentangy Orange
April 30 - vs. Marion Harding
May 1 - at Olentangy
May 5 - OCC-Capital tournament at Olentangy Orange
May 7 - at Pickerington Central
May 8 - at Worthington Christian
*OCC-Capital match

DeSALES

Coach: Andy Feltz, fourth season

March 26 - at Wellington
March 27 - vs. Pickerington North
March 29 - at Columbus Academy
April 2 - at Upper Arlington B
*April 3 - at Watterson
April 16 - vs. Worthington Christian
*April 17 - vs. Ready
April 18 - vs. Granville
April 19 - at Dublin Scioto
*April 24 - at Hartley
April 25 - at Worthington Kilbourne
April 26 - at Centennial
April 30 - vs. Groveport
May 1 - at New Albany
May 2 - vs. Hilliard Davidson
*May 8 - vs. St. Charles
May 9 - vs. Pickerington Central
*CCL match

DUBLIN COFFMAN

Coach: Brett Hundertpfund, second season

*March 29 - at Central Crossing
*April 3 - vs. Westland
*April 10 - at Thomas Worthington
April 11 - vs. Dublin Jerome
*April 12 - vs. Hilliard Darby
April 14 - Hilliard Davidson Doubles Classic
*April 17 - at Hilliard Davidson
April 18 - at New Albany
April 19 - vs. Big Walnut
April 23 - at Olentangy Liberty
*April 24 - vs. Worthington Kilbourne
*April 26 - at Upper Arlington
April 28 - Lexington Invitational
May 1 - vs. Westerville Central
May 2 - at St. Charles
May 3 - at Gahanna
May 5 - OCC-Central tournament at TBA
May 8 - vs. Pickerington North
*OCC-Central match

DUBLIN JEROME

Coach: Tyler Stephen, first season

March 27 - vs. Watterson
March 28 - at Columbus Academy
*March 29 - vs. Westerville North
*April 3 - at Olentangy Liberty
April 4 - at Hilliard Davidson
April 5 - at Thomas Worthington
*April 10 - at Westerville South
April 11 - at Dublin Coffman
*April 12 - vs. Olentangy
*April 17 - vs. Marysville
April 18 - at Pickerington North
April 21 - Worthington Cup at Thomas
April 23 - vs. Gahanna Lincoln
*April 24 - at Dublin Scioto
*April 26 - vs. Westerville Central
April 28 - at Lexington
May 1 - at Worthington Kilbourne
May 2 - vs. Olentangy Orange
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
May 7 - vs. Bexley
May 8 - vs. St. Charles
*OCC-Cardinal match

DUBLIN SCIOTO

Coach: Mike Wrigley, 17th season

March 28 - vs. Watterson
*March 29 - vs. Olentangy
*April 3 - at Westerville South
April 4 - vs. Columbus Academy
*April 10 - vs. Westerville North
April 11 - vs. Gahanna
*April 12 - vs. Westerville Central
April 13 - vs. St. Charles
*April 17 - at Olentangy Liberty
April 18 - at Pickerington Central
April 19 - vs. DeSales
*April 24 - vs. Dublin Jerome
April 25 - vs. Delaware
*April 26 - at Marysville
April 30 - at Big Walnut
May 2 - at Grove City
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
May 7 - at Reynoldsburg
May 15 - at Pickerington North
*OCC-Cardinal match

GAHANNA

Coach: Chris Schwinnen, third season

*April 3 - vs. Lancaster
April 5 - vs. Hilliard Davidson
April 9 - vs. Bexley
*April 10 - vs. Pickerington Central
April 11 - at Dublin Scioto
*April 12 - at Pickerington North
April 14 - vs. Lexington at Upper Arlington
*April 16 - at Newark
*April 17 - vs. Grove City
April 21 - Worthington Cup at Thomas Worthington
April 23 - at Dublin Jerome
*April 24 - at Reynoldsburg
*April 26 - vs. Groveport
April 28 - vs. Mason and Cincinnati Sycamore at Upper Arlington
April 30 - vs. St. Charles
May 1 - at Olentangy Liberty
May 3 - vs. Dublin Coffman
May 5 - OCC-Ohio tournament at TBA
*OCC-Ohio match

GRANDVIEW

Coach: Ray Corbett, 22nd season

March 27 - vs. Bloom-Carroll
March 29 - at Teays Valley
*April 10 - at West Jefferson
April 12 - vs. Buckeye Valley
*April 13 - vs. Bexley
April 16 - vs. Hartley
*April 17 - vs. Fisher Catholic
*April 19 - at Columbus Academy
April 23 - vs. Ready
*April 24 - vs. Whitehall
April 28 - at Worthington Christian
*May 1 - vs. Granville
May 3 - vs. Grove City
May 5 - MSL-Cardinal/Ohio tournament at Columbus Academy
May 8 - at Jonathan Alder
*MSL-Cardinal/Ohio match

GROVE CITY

Coach: Ron Smith, 10th season

March 28 - at Teays Valley
*March 29 - vs. Reynoldsburg
*April 3 - at Groveport
April 5 - vs. Briggs
April 9 - vs. Westerville South
*April 10 - vs. Lancaster
*April 12 - at Newark
*April 17 - at Gahanna
April 19 - at Westland
April 20 - vs. Jonathan Alder
*April 24 - vs. Pickerington Central
April 25 - at Marysville
*April 26 - at Pickerington North
April 27 - vs. Circleville
May 2 - vs. Dublin Scioto
May 3 - at Grandview
May 4 - vs. Westerville North
May 9 - vs. Hartley
*OCC-Ohio match

HARTLEY

March 29 - vs. Columbus West
April 2 - at Whitehall
*April 3 - vs. Ready
April 16 - at Grandview
April 18 - at Westland
April 19 - vs. Centennial at Antrim Park
April 23 - at Worthington Christian
*April 24 - vs. DeSales
April 26 - vs. Groveport
April 30 - at Watkins Memorial
*May 1 - vs. St. Charles at Wolfe Park
*May 8 - vs. Watterson
May 9 - at Grove City
*CCL match

HILLIARD BRADLEY

Coach: Ben Lilly, third season

*April 3 - at Franklin Heights
April 4 - vs. Thomas Worthington
April 5 - vs. Olentangy
*April 9 - vs. New Albany
*April 10 - at Big Walnut
*April 12 - vs. Mount Vernon
April 16 - vs. Wellington
*April 17 - vs. Delaware
April 18 - at Hilliard Darby
*April 24 - at Olentangy Orange
*April 26 - vs. Watkins Memorial
May 5 - OCC-Capital tournament at Hilliard Davidson
*OCC-Capital match

HILLIARD DARBY

Coach: Scott Nickel, ninth season

*March 29 - at Worthington Kilbourne
April 2 - vs. Briggs
*April 3 - vs. Central Crossing
*April 10 - at Upper Arlington
April 11 - vs. Grandview
*April 12 - at Dublin Coffman
April 16 - at Jonathan Alder
*April 17 - vs. Thomas Worthington
April 19 - vs. Marysville
April 23 - at Reynoldsburg
*April 24 - at Westland
*April 26 - vs. Hilliard Davidson
April 30 - at Hilliard Bradley
May 5 - OCC-Central tournament at Hilliard Davidson
May 7 - vs. Shekinah Christian
*OCC-Central match

HILLIARD DAVIDSON

Coach: Steve De Dent, first season

*April 2 - at Westland
*April 3 - vs. Thomas Worthington
April 4 - vs. Dublin Jerome
April 5 - at Gahanna
*April 10 - vs. Central Crossing
April 11 - at Delaware
*April 12 - at Worthington Kilbourne
April 14 - Hilliard Doubles Classic at home
April 16 - vs. Olentangy Orange
*April 17 - vs. Dublin Coffman
April 18 - at Watterson
April 19 - vs. Olentangy Liberty
April 21 - Worthington Cup at Thomas Worthington
*April 24 - vs. Upper Arlington
April 25 - vs. Big Walnut
*April 26 - at Hilliard Darby
May 2 - at DeSales
May 3 - at St. Charles
May 5 - OCC-Central tournament at home
May 7 - at Pickerington North
May 8 - vs. Bexley
*OCC-Central match

NEW ALBANY

Coach: Andrew Sinclair, sixth season

March 31 - at Toledo St. John’s
*April 3 - vs. Watkins Memorial
April 4 - at Wellington
*April 9 - at Hilliard Bradley
*April 10 - at Olentangy Orange
*April 12 - vs. Franklin Heights
April 13 - at Westlake
April 14 - at Lakewood St. Edward
*April 17 - at Big Walnut
*April 24 - vs. Delaware
April 25 - at Bexley
*April 26 - at Mount Vernon
April 28 - vs. Lexington and Cincinnati St. Xavier at Lindner Family Tennis Center in Cincinnati
May 1 - vs. DeSales
May 5 - OCC-Capital tournament at Olentangy Orange
May 9 - vs. St. Charles at Columbus School for Girls
*OCC-Capital match

OLENTANGY

Coach: Jeff Luxenburger, first season

March 27 - at Reynoldsburg
*March 28 - vs. Marysville
*March 29 - at Dublin Scioto
April 4 - at Olentangy Orange
April 5 - at Hilliard Bradley
*April 10 - vs. Olentangy Liberty
April 11 - vs. Village Academy
*April 12 - at Dublin Jerome
*April 17 - vs. Westerville Central
April 18 - vs. Bloom-Carroll
April 19 - at Big Walnut
*April 24 - at Westerville South
*April 26 - vs. Westerville North
May 1 - vs. Delaware
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
*OCC-Cardinal match

OLENTANGY LIBERTY

Coach: Steve Sisko, fourth season

*March 29 - vs. Marysville
*April 3 - vs. Dublin Jerome
April 5 - vs. Olentangy Orange
*April 10 - at Olentangy
April 11 - vs. Pickerington North
*April 12 - at Westerville North
April 14 - Hilliard Davidson Doubles Classic
*April 17 - vs. Dublin Scioto
April 19 - at Hilliard Davidson
April 21 - Worthington Cup at Thomas Worthington
April 23 - vs. Dublin Coffman
*April 24 - at Westerville Central
April 25 - at Pickerington Central
*April 26 - vs. Westerville South
April 30 - vs. Worthington Kilbourne
May 1 - vs. Gahanna
May 3 - vs. Wellington
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
*OCC-Cardinal match

OLENTANGY ORANGE

Coach: Mark Latham, fourth season

March 27 - at Pickerington Central
*March 29 - vs. Mount Vernon
*April 3 - at Big Walnut
April 4 - vs. Olentangy
April 5 - at Olentangy Liberty
April 9 - vs. Upper Arlington
*April 10 - vs. New Albany
*April 12 - vs. Watkins Memorial
April 13 - at Village Academy
April 16 - at Hilliard Davidson
*April 17 - at Franklin Heights
April 21 - at Pickerington North
*April 24 - vs. Hilliard Bradley
April 25 - vs. Pickerington North
*April 26 - at Delaware
May 1 - vs. Worthington Christian
May 2 - at Dublin Jerome
May 3 - vs. Westerville Central
May 5 - OCC-Capital tournament at home
*OCC-Capital match

PICKERINGTON CENTRAL

Coach: Kelli Rings, ninth season

March 26 - vs. Chillicothe
March 27 - at Olentangy Orange
March 28 - vs. Thomas Worthington
*March 29 - at Lancaster
April 2 - vs. Watkins Memorial
April 4 - at Westerville Central
April 9 - vs. Teays Valley
*April 10 - at Gahanna
*April 12 - at Groveport
*April 17 - vs. Newark
April 18 - vs. Dublin Scioto
*April 19 - vs. Pickerington North
*April 24 - at Grove City
*April 26 - vs. Reynoldsburg
May 1 - at Dublin Coffman
May 2 - vs. Worthington Kilbourne
May 5 - OCC-Ohio tournament at Reynoldsburg
May 7 - vs. Delaware
May 9 - vs. DeSales
*OCC-Ohio match

PICKERINGTON NORTH

Coach: Brian Hoff, ninth season

March 27 - at DeSales
March 28 - at St. Charles
*March 29 - at Groveport
*April 10 - at Reynoldsburg
April 11 - at Olentangy Liberty
*April 12 - vs. Gahanna
*April 17 - vs. Lancaster
April 18 - vs. Dublin Jerome
*April 19 - at Pickerington Central
April 21 - vs. Chillicothe, Springboro and Olentangy Orange in home Panther Invitational
*April 24 - at Newark
April 25 - at Olentangy Orange
*April 26 - vs. Grove City
May 1 - at Westerville Central
May 2 - at Thomas Worthington
May 3 - at Worthington Kilbourne
May 5 - OCC-Ohio tournament at Reynoldsburg
May 7 - vs. Hilliard Davidson
May 8 - at Dublin Coffman
May 15 - vs. Dublin Scioto
*OCC-Ohio match

REYNOLDSBURG

Coach: Mark Mathias, 30th season

March 27 - vs. Olentangy
*March 29 - at Grove City
April 2 - at Worthington Christian
April 4 - at Fisher Catholic
*April 9 - vs. Newark
*April 10 - vs. Pickerington North
*April 12 - at Lancaster
*April 17 - vs. Groveport
April 18 - vs. Westerville Central
*April 24 - vs. Gahanna
*April 26 - at Pickerington Central
April 30 - vs. Westerville North
May 3 - vs. Chillicothe
May 5 - OCC-Ohio tournament at home
May 7 - vs. Dublin Scioto
May 8 - vs. Westerville South
May 15 - vs. Granville
*OCC-Ohio match

ST. CHARLES

Coach: Linda Myers, fourth season

March 26 - vs. Westerville North
March 28 - vs. Pickerington North
April 4 - At Upper Arlington B-team
April 13 - at Dublin Scioto
April 14 - Davidson Doubles Tournament
April 16 - at Bexley
*April 17 - Home vs. Watterson
April 19 - vs. Upper Arlington B-team
April 20 - at Reynoldsburg
April 21 - Worthington Cup at Thomas Worthington
April 23 - at Wellington
*April 24 - at Ready
April 27 - at Westerville Central
*April 30 - at Gahanna
*May 1 - vs. Hartley
May 2 - vs. Dublin Coffman
May 3 - vs. Hilliard Davidson
*May 7 - at DeSales
May 8 - at Dublin Jerome
May 9 - vs. New Albany
*CCL match

THOMAS WORTHINGTON

Coach: Daniel Albert, first season

March 28 - at Pickerington Central
*March 29 - vs. Upper Arlington
*April 3 - at Hilliard Davidson
April 4 - at Hilliard Bradley
April 5 - vs. Dublin Jerome
*April 10 - vs. Dublin Coffman
*April 12 - vs. Westland
April 14 - Hilliard Doubles Classic at Davidson
April 16 - vs. Village Academy
*April 17 - at Hilliard Darby
April 20 - at Westerville Central
April 21 - Worthington Cup at home
*April 24 - vs. Central Crossing
*April 26 - at Worthington Kilbourne
May 2 - vs. Pickerington North
May 4 - vs. Worthington Christian
May 5 - OCC-Central tournament at TBA
May 9 - vs. Watterson
*OCC-Central match

UPPER ARLINGTON

Coach: Amos Allison, seventh season

*March 29 - at Thomas Worthington
April 4 - at Watterson
*April 10 - vs. Hilliard Darby
*April 11 - vs. Worthington Kilbourne
*April 12 - at Central Crossing
April 14 - Lexington Invitational
April 16 - at Gahanna
*April 17 - vs. Westland
April 18 - at Bexley
April 19 - at St. Charles
April 20 - at Toledo St. John’s
April 21 - at Perrysburg
*April 24 - at Hilliard Davidson
*April 26 - vs. Dublin Coffman
April 28 - vs. Mason and Cincinnati Sycamore
April 30 - vs. Granville
*May 5 - OCC-Central tournament at Hilliard Darby
*OCC-Central match

WATKINS MEMORIAL

Coach: Shawn Walter, 11th season

April 2 - at Pickerington Central
*April 3 - at New Albany
*April 4 - vs. Big Walnut
April 5 - vs. Whitehall
*April 10 - vs. Delaware
April 11 - vs. Groveport
*April 12 - at Olentangy Orange
April 16 - vs. Columbus West
*April 17 - at Mount Vernon
April 18 - vs. Zanesville
April 19 - vs. Newark
April 23 - at Central Crossing
*April 24 - vs. Franklin Heights
April 25 - vs. Westerville North
*April 26 - at Hilliard Bradley
April 30 - vs. Hartley
May 1 - vs. Lancaster
May 2 - vs. Westland
May 3 - vs. Bloom-Carroll
May 5 - OCC-Capital tournament at Olentangy Orange
May 8 - at Whetstone
May 9 - at Whitehall
*OCC-Capital match

WATTERSON

Coach: Barb Woods, 20th season

March 27 - at Dublin Jerome
March 28 - at Dublin Scioto
March 30 - vs. Chillicothe
*April 3 - vs. DeSales
April 4 - vs. Upper Arlington
April 14 - at Hilliard Davidson
*April 17 - at St. Charles
April 18 - vs. Hilliard Davidson
April 20 - at Granville
April 21 - vs. Cuyahoga Valley Christian Academy
April 23 - vs. Worthington Kilbourne
April 25 - at Wellington
April 26 - vs. Village Academy
April 28 - vs. Centennial (DH)
April 30 - at Worthington Christian
*May 1 - vs. Ready
May 2 - at Bexley
May 4 - at Kettering Alter
May 5 - at Cuyahoga Falls Walsh Jesuit
*May 8 - at Hartley
May 9 - at Thomas Worthington
*CCL match

WELLINGTON

Coach: Tom Haddow, second season

March 26 - vs. DeSales
March 28 - at Worthington Kilbourne
April 4 - vs. New Albany
April 5 - vs. Granville Christian
April 9 - at Worthington Christian
April 10 - at Upper Arlington B
April 16 - at Hilliard Bradley
April 23 - vs. St. Charles
April 25 - vs. Watterson
May 1 - vs. Upper Arlington
May 3 - at Olentangy Liberty

WESTERVILLE CENTRAL

Coach: Brian Arnett, ninth season

*April 3 - at Westerville North
April 4 - vs. Pickerington Central
*April 5 - vs. Westerville South
*April 10 - vs. Marysville
April 11 - vs. St. Charles
*April 12 - at Dublin Scioto
April 16 - at Delaware
*April 17 - at Olentangy
April 18 - at Reynoldsburg
April 19 - vs. Worthington Kilbourne
*April 24 - vs. Olentangy Liberty
April 25 - vs. Village Academy
*April 26 - at Dublin Jerome
April 28 - Bob Raica Memorial Tournament at Westerville South
April 30 - at Mount Vernon
May 1 - vs. Pickerington North
May 2 - at Newark
May 3 - at Olentangy Orange
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
May 7 - at Worthington Christian
May 8 - at Big Walnut
*OCC-Cardinal match

WESTERVILLE NORTH

Coach: C.J. Simmons, third season

*March 29 - at Dublin Jerome
*April 3 - vs. Westerville Central
April 9 - at Buckeye Valley
*April 10 - at Dublin Scioto
*April 12 - vs. Olentangy Liberty
*April 17 - at Westerville South
April 18 - vs. Newark
April 21 - Teays Valley Invitational
*April 24 - vs. Marysville
April 25 - at Watkins Memorial
*April 26 - at Olentangy
April 28 - Bob Raica Memorial Tournament at Westerville South
April 30 - at Reynoldsburg
May 3 - vs. Big Walnut
May 4 - vs. Grove City
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
*OCC-Cardinal match

WESTERVILLE SOUTH

Coach: John Fill, 36th season

March 28 - vs. Bluefield (Va.) Graham at Pipestem (W.Va.) Resort State Park
*April 3 - vs. Dublin Scioto
April 4 - at Groveport
*April 5 - at Westerville Central
April 9 - at Grove City
*April 10 - vs. Dublin Jerome
*April 12 - at Marysville
April 14 - at Rocky River
April 16 - vs. Delaware
*April 17 - vs. Westerville North
April 18 - vs. Village Academy
April 20 - at Worthington Christian
*April 24 - vs. Olentangy
*April 26 - at Olentangy Liberty
April 28 - Bob Raica Memorial Tournament at home
May 2 - at Big Walnut
May 5 - OCC-Cardinal tournament at Olentangy Liberty
May 7 - vs. Mount Vernon
May 8 - at Reynoldsburg
*OCC-Cardinal match

WESTLAND

Coach: Dan Witteman, 41st season

March 27 - vs. Whetstone
March 28 - vs. Ready
March 29 - vs. Circleville
*April 2 - vs. Hilliard Davidson
*April 3 - at Dublin Coffman
April 4 - vs. Columbus West
April 5 - vs. Franklin Heights
*April 10 - vs. Worthington Kilbourne
*April 12 - at Thomas Worthington
*April 17 - at Upper Arlington
April 18 - vs. Hartley
April 19 - vs. Grove City
April 23 - vs. Groveport
*April 24 - vs. Hilliard Darby
April 25 - at Hamilton Township
*April 26 - at Central Crossing
April 30 - vs. Briggs
May 1 - vs. Jonathan Alder
May 2 - at Watkins Memorial
May 3 - vs. Teays Valley
May 5 - OCC-Central tournament at Hilliard Darby
*OCC-Central match

WHETSTONE

Coach: Bucky Walters, fifth season

*March 26 - at Beechcroft
March 27 - vs. Westland
March 29 - vs. Bloom-Carroll
*March 30 - vs. Briggs
*April 2 - at Northland
*April 4 - vs. Marion-Franklin
April 5 - vs. Centennial Crossing
*April 16 - at Eastmoor Academy
*April 18 - vs. Centennial
*April 20 - at Columbus West
*April 23 - vs. Columbus South
*April 25 - vs. Walnut Ridge
April 27 - vs. Marysville
*April 30 - vs. Mifflin
May 1, 3 - City League coaches tournament at Whetstone and Westgate Park
*May 2 - at Independence
*May 7 - at Brookhaven
May 8 - vs. Watkins Memorial
*City League match

WORTHINGTON CHRISTIAN

April 2 - vs. Reynoldsburg
April 3 - at Village Academy
April 5 - vs. Bloom-Carroll
April 9 - vs. Wellington
April 10 - vs. Village Academy
April 12 - vs. Shekinah Christian
April 13 - at Marysville
April 14 - vs. Wauseon
April 16 - at DeSales
April 17 - vs. TBA in OTCA Division II tournament match
April 19 - at Jonathan Alder
April 20 - vs. Westerville South
April 23 - at Hartley
April 24 - at Caledonia River Valley
April 27 - at Granville
April 28 - at Grandview
April 30 - vs. Watterson
May 1 - at Olentangy Orange
May 3 - vs. Jonathan Alder
May 4 - at Thomas Worthington
May 7 - at Westerville Central
May 8 - vs. Delaware

WORTHINGTON KILBOURNE

Coach: Steve Metzmaier, 13th season

March 28 - vs. Wellington
*March 29 - vs. Hilliard Darby
*April 10 - at Westland
*April 11 - at Upper Arlington
*April 12 - vs. Hilliard Davidson
April 14 - Hilliard Doubles Classic at Davidson
*April 17 - at Central Crossing
April 19 - at Westerville Central
April 21 - Worthington Cup at Thomas Worthington
April 23 - at Watterson
*April 24 - at Dublin Coffman
*April 26 - vs. Thomas Worthington
April 30 - at Olentangy Liberty
May 1 - vs. Dublin Jerome
May 2 - at Pickerington Central
May 3 - vs. Pickerington North
May 5 - OCC-Central tournament at TBA
May 7 - vs. Big Walnut
*OCC-Central match