The All-Central District high school football all-star teams, selected by a media panel from the district:

DIVISION I

First-team offense

Quarterbacks: Mike Lowery (Gahanna) 6-foot-1, 172 pounds, jr.; Josh Stewart (Hilliard Bradley) 6-2, 210, sr.; Jimmy Weirick (Pickerington North) 6-0, 175, sr. Running backs: Devin Dukes (Grove City) 5-11, 221, sr.; Shea Goss (Lancaster) 6-0, 210, sr.; Justus Harris (Gahanna) 5-10, 185, jr.; Allen Smith (Westerville Central) 5-10, 175, sr. Receivers: Daevon Anderson (Hilliard Bradley) 6-3, 180, sr.; Khalil Jones (Thomas Worthington) 5-9, 160, sr.; Caden Kaiser (Olentangy) 6-1, 170, sr.; Ty Wiley (Pickerington North) 5-11, 155, sr. Tight end: Trenton Gillison (Pickerington Central) 6-6, 245, sr. Linemen: Vince Albertini (Lancaster) 5-11, 270, jr.; Sam Backenstoe (Hilliard Davidson) 6-2, 270, sr.; Joe Boggs (Reynoldsburg) 6-4, 285, sr.; Nate Gadrim (Olentangy Orange) 6-5, 245, sr.; Trey Madison (Pickerington Central) 6-3, 315, sr.; Jacob Slade (Olentangy) 6-4, 270, sr. Kicker: Grant Simon (Olentangy Orange) 6-0, 170, sr.

First-team defense

Backs: A.J. Cook (Lancaster) 6-1, 180, jr.; Xavier Henderson (Pickerington Central) 6-2, 195, sr.; Tyler Potts (Pickerington North) 5-11, 177, sr.; Johnny Wiseman (Olentangy Liberty) 5-11, 180, sr.; Jeremiah Wood (Pickerington Central) 6-1, 210, sr. Linebackers: Cannon Blauser (Hilliard Bradley) 6-3, 220, jr.; Grey Brancifort (Pickerington Central) 6-1, 215, sr.; Luke Crabtree (Dublin Coffman) 6-2, 225, sr.; Griffin Hoak (Dublin Coffman) 6-1, 226, sr.; Bryce Houston (Olentangy Orange) 6-0, 220, sr.; Dante Landolfi (Upper Arlington) 6-2, 226, sr.; Mike Powers (Marysville) 6-1, 225, jr.; Tommy Rush (Marysville) 6-3, 209, sr. Linemen: Zach Harrison (Olentangy Orange) 6-6, 245, jr.; Cade Kacherski (Dublin Jerome) 6-3, 190, sr.; Elijah Ratliff (Reynoldsburg) 6-3, 270, sr.; Zach Slade (Olentangy) 6-4, 240, sr.; Alex Williams (Pickerington North) 6-6, 250, sr. Punter: Ben Krimm (Upper Arlington) 6-3, 200, jr.

Offensive player of the year: Jimmy Weirick (Pickerington North)

Defensive player of the year: Xavier Henderson (Pickerington Central)

Coach of the year: Zebb Schroeder (Olentangy Orange)

Second-team offense

Quarterbacks: Riley Bruening (Olentangy) 5-11, 185, sr.; Mitchell Okuley (Olentangy Liberty) 6-2, 180, jr. Running back: Robert Cope (Dublin Jerome) 5-10, 190, sr. Receivers: Jerome Buckner (Gahanna) 5-9, 185, sr.; Ashton Gilkey (Westerville Central) 6-1, 190, sr.; David Miller (Gahanna) 5-11, 165, sr.; Mershawn Rice (Reynoldsburg) 6-2, 193, jr.; Ben Roderick (Olentangy Liberty) 6-4, 200, jr.; Kory Taylor (Hilliard Bradley) 6-5, 210, sr. Tight ends: Ian Drummond (Olentangy) 6-4, 240, jr.; Kaleb Holcomb (Dublin Coffman) 6-3, 253, sr.; Alex Morgan (Pickerington Central) 6-5, 255, sr. Linemen: Jacob Cover (Hilliard Darby) 6-2, 235, sr.; Sam Glover (Pickerington North) 6-3, 265, jr.; Obi Igwe (Hilliard Bradley) 6-1, 260, sr.; Nick Rosi (Olentangy Liberty) 6-4, 285, sr.; Stephen Shamhart (Marysville) 6-4, 295, sr.; Jud Utgard (Upper Arlington) 6-4, 260, sr. Kicker: Sean Carrier (Hilliard Davidson) 5-10, 175, so.

Second-team defense

Backs:  Ousmane Dabo (Westland) 5-8, 180, sr.;  Ryan Hallinan (Westerville Central) 5-10, 180, sr.; Jayden Rodgers (Olentangy Orange) 6-0, 176, sr. Linebackers: Jeslord Boateng (Dublin Coffman) 6-2, 212, sr.; Dezman Cooper (Reynoldsburg) 6-2, 225, jr.; Nick Giardina (Pickerington North) 6-0, 185, sr.; Ben Johnson (Pickerington North) 6-2, 191, jr.; Adam McCardle (Hilliard Bradley) 5-10, 220, sr. ; John Paolo (Olentangy Liberty) 5-11, 200, sr.; Ethan Royer (Hilliard Davidson) 6-2, 195, jr.; Steven Tejada (Dublin Jerome) 6-1, 200, sr.; Ed Warinner (Olentangy Liberty) 6-1, 225, sr. Linemen: Cole Bagozzi (Dublin Coffman) 5-11, 242, sr.; DeWayne Carter (Pickerington Central) 6-4, 280, jr.; Nick Cipriano (Upper Arlington) 6-0, 235, sr.; Deahmi Guinn (Groveport) 5-11, 225, jr.; Karter Johnson (Gahanna) 6-3, 270, jr.; Glenn Pauley (Delaware) 6-1, 220, sr.  Punter: Gabe Philhower (Reynoldsburg) 6-0, 185, sr.

Special mention

Jay Amburgey (Reynoldsburg); Donta Ashcraft (Hilliard Darby); Cam Craig (Dublin Jerome); Demeatric Crenshaw (Pickerington Central); Darius Cummings (Dublin Coffman); Jordan Drye (Dublin Coffman); Nick Fisanick (Upper Arlington); Xavier Harrison (Olentangy); Danny Kinzler (Dublin Coffman); Jake Kreuzer (Westerville Central); Josh Petrone (Olentangy); Griffin Ranz (Newark); Charlie Rhoades (Thomas Worthington); Garrett Runyon (Olentangy Orange); Blake Sawicki (Hilliard Darby); Jack Sawyer (Pickerington North); Luke Schmeling (Olentangy Orange); Cam Scott (Dublin Coffman); Jacob Secrest (Westerville Central); Terry Simuel (Pickerington Central); LaCarr Trent (Gahanna); Daniel Vazquez (Hilliard Bradley); David Williams (Gahanna); Jake Zinn (Olentangy Orange).

Honorable mention

Manny Anderson (Olentangy Orange); Evan Annis (Hilliard Davidson); Jack Applegate (Olentangy Orange); Jacob Borcila (Westerville Central); Trent Bott (Westland); Jacob Castro (Hilliard Bradley); Dijahn Davis (Thomas Worthington); Mike Drennen (Dublin Coffman); Tyler Foster (Pickerington North); Camby Goff (Reynoldsburg); Isaiah Healy (Westerville Central); Justin Henry (Reynoldsburg); Zach Hummel (Hilliard Bradley); Ali Iverson (Olentangy); Dalton Kagy (Dublin Jerome); Owen Lakso (Central Crossing); Bobbie Lewis (Hilliard Darby); Troy Oehler (Olentangy Liberty); Tristan Peppers (Pickerington Central); Aaron Reasoner (Central Crossing); Cameron Ryan (Thomas Worthington); DeJuan Shackleford (Newark); Spencer Smith (Lancaster); Scott Sonnanstine (Dublin Jerome); Graham Starn (Olentangy Orange); Christian Sweet (Hilliard Davidson); Skylar Wahlund (Olentangy Liberty); Trey Warner (Hilliard Bradley).

DIVISION II

First-team offense

Quarterbacks: Raymell Byrd (Whitehall) 6-0, 166, jr.; Cody Little (Franklin Heights) 6-0, 175, jr.; Daveonn Logan (Mifflin) 6-1, 180, sr. Running backs: J.J. Branham (Northland) 5-10, 200, jr.; Michiah Burton (New Albany) 5-10, 172, jr.; Jaelen Gill (Westerville South) 6-1, 182, sr.; Mike White (West) 6-2, 210, sr. Receivers: Kaden Daniels (Mount Vernon) 6-0, 180, sr.; Jeremiah Jackson (Mifflin) 6-1, 195, sr.; Jacob Jones (Dublin Scioto) 6-0, 155, sr.; Mike Williams (Northland) 5-7, 165, sr.  Tight end: Aman Thornton (Mifflin) 6-2, 180, jr. Linemen: Logan Cook (New Albany) 6-4, 280, sr.; Nymonta Doucoure (Walnut Ridge) 6-4, 290, sr.; Nick Hopper (Dublin Scioto) 6-3, 225, sr.; Connor Marshall (Canal Winchester) 6-3, 280, sr.; Parker McGlothlin (Franklin Heights) 6-1, 300, sr.; Dawson Shaw (West) 6-1, 265, sr. Kicker: Trevor Thompson (Canal Winchester) 5-9, 180, sr.

First-team defense

Backs: Jalin Lake (Briggs) 6-1, 170, jr.; Mark Lee (Northland) 5-10, 165, jr.; Qian Magwood (Walnut Ridge) 6-0, 160, so.; Ibrahim Sesay (Whetstone) 5-11, 170, sr.; Gabriel Shroyer (Watkins Memorial) 5-8, 180, sr. Linebackers: Darren Davis (Canal Winchester) 5-10, 200, jr.; Alek Downs (Westerville North) 6-2, 235, sr.; Jeremy Erickson (Dublin Scioto) 6-2, 205, sr.; Keon Freeman (Whitehall) 6-0, 200, jr.; Justin Vance (Walnut Ridge) 6-0, 202, sr.; Gavin Waters (Licking Heights) 5-11, 180, sr.; Thomas Wilson (Worthington Kilbourne) 5-9, 200, sr. Linemen: Drake Facione (Marion Harding) 6-2, 225, sr.; Joshua Feyh (Teays Valley) 6-2, 225, sr.; Angelo Hubbard (Canal Winchester) 6-2, 218, sr.; Will King (New Albany) 6-6, 220, jr.; Eli Myers (Big Walnut) 6-3, 220, jr.; Marcus Shellenbarger (Mount Vernon) 6-2, 215, sr. Punter: Clayton Anderson (St. Charles) 5-11, 165, sr.

Offensive player of the year: Daveonn Logan (Mifflin)

Defensive player of the year: Thomas Wilson (Worthington Kilbourne)

Coach of the year: Byron Mattox (Walnut Ridge)

Second-team offense

Quarterbacks: Brandon Coleman (Teays Valley) 6-1, 190, sr.; Jaxon Gregory (Mount Vernon) 5-10, 180, sr.; Isaiah Murphy (Walnut Ridge) 6-3, 188, sr.; Kyron Rodgers (Dublin Scioto) 6-2, 185, jr.; Mike White (Northland) 5-10, 170, sr. Running backs: Nathan Hall (Briggs) 5-10, 195, sr.; Sincere Staples (Walnut Ridge) 5-9, 190, jr. Receivers: Michael McLemore (Westerville South) 6-1, 190, sr.; Kesean Reeves (Franklin Heights) 5-7, 150, sr.; Adjrain Settler (Teays Valley) 5-9, 170, sr.; Logan Tate (Mount Vernon) 6-0, 170, sr. Tight end: Rodney Van Cleaf (Westerville North) 6-1, 210, sr. Linemen: Zachary Conkins (Teays Valley) 5-9, 265, sr.; Josh Egan (Mount Vernon) 6-3, 290, sr.; Anthony Parham (Westerville South) 6-4, 310, sr.; Caleb Pierce (Big Walnut) 6-3, 300, sr.; Ryan Redifer (Whitehall) 6-0, 240, jr.; Jay Snider (Licking Heights) 6-1, 265, sr. Kicker: Zach Paragas (New Albany) 5-11, 165, sr.

Second-team defense

Backs: Eric Holsinger (Dublin Scioto) 5-10, 155, jr.; Michael Mansaray (Westerville South) 5-9, 175, so.; Jake Moore (St. Charles) 5-9, 170, jr.; Rasheed Muhammad (Whitehall) 6-0, 185, jr.;Noah Thompson (Marion Harding) 5-10, 180, jr.; Colin White (Big Walnut) 5-11, 175, sr.; Julius Wood (Walnut Ridge) 6-1, 180, jr.  Linebackers:  Blaze Beane (Teays Valley) 5-10, 200, sr.; Mikahl Mosley (Franklin Heights) 6-0, 200, sr.; Manny Powell (Westerville South) 5-9, 160, jr.; Seth Tyler (Marion Harding) 5-10, 205, sr.; Matt Kamer (Canal Winchester) 6-0, 210, sr. Linemen: Jeremiah Burton (Westerville North) 6-2, 280, jr.; Kaleb Dave (Worthington Kilbourne) 6-0, 205, jr.; Day’Quan Eddins (Mifflin) 6-2, 240, sr.; Will King (New Albany) 6-6, 220, jr.; Jordan McCall (Northland) 5-9, 379, jr.; Christopher Thomas (Licking Heights) 6-1, 220, sr. Punters: Drake Burris (Canal Winchester) 6-2, 180, sr.; Brett Carson (Teays Valley) 5-11, 160, sr.

Special mention

Jakob Adams (West); Bodi Bien (Westerville North); Jalen Bradley (Walnut Ridge); Jalen Brown (Walnut Ridge); Tanner Daniels (Big Walnut); Lavell Henson-Mitchell (Northland); Nick Kulin (Canal Winchester); Assante Ndongo (Whitehall); Jaden Profitt (Franklin Heights); Deron Pulliam (Dublin Scioto); Jack Scharfe (New Albany); Christian White (West); Quavon Williams (Walnut Ridge); Jack Wilson (New Albany); Itika Wynn (Mifflin).

Honorable mention

Tanner Allton (Licking Heights); Luke Apple (Big Walnut); Max Barber (Westerville South); Kwauve Booker (Marion Harding); Kalil Branham (Northland); Taylor Bryant (St. Charles); Tyjaun Childers (Whitehall); Griffin Crosa (Dublin Scioto); Tanner Daniels (Big Walnut); Austin Dzierwa (Watkins Memorial); Devon Fraker (Marion Harding); Peter Griffith (St. Charles); Hayden Hamilton (Marion Harding); J.J. Harvey (Westerville North); Tayon Howard Jr. (Westerville South); Noah Hubbard (Mount Vernon); Nathan Lawyer (Big Walnut); Nathan Moffo (Watkins Memorial); Kendall Nesbitt (Whitehall); Isaiah Oney (Whitehall); Gerard Reynolds (Whetstone); Jacob Righter (Licking Heights); Stanton Smith (Canal Winchester); Josh Tatom (Watkins Memorial); Phillip Thompson (West); Byron Threats (Mifflin); Dez Turkson (Canal Winchester); James Watkins (Mifflin); Riley Weiss (Teays Valley); Eric Yates (Teays Valley); Tyler Ward (Worthington Kilbourne); Devon Williams (Dublin Scioto); Jametrius Yarbrough (New Albany); Elijah Young (Worthington Kilbourne).

DIVISION III

First-team offense

Quarterbacks: Ke’zion Brown (Marion-Franklin) 6-5, 185, jr.; Cameron Crouch (Granville) 6-1, 180, jr. Running backs: Trent Davies (Buckeye Valley) 5-8, 175, sr.; Savon Edwards Jr. (Eastmoor Academy) 5-9, 155, jr.; Brandon Haley (Granville) 5-8, 165, jr.; Maleek McIntosh (Marion-Franklin) 5-11, 185, so.; Shemar Samuel (Beechcroft) 5-10, 180, sr.; Demontae Taylor (Independence) 5-10, 185, sr. Receivers: Craig Burt (Centennial) 6-4, 173, sr.; Zaire Porter (Marion-Franklin) 6-4, 205, sr.; Joey Verdes (Buckeye Valley) 6-1, 170, sr. Tight end: Jordan Kirkbride (Hartley) 6-5, 245, jr. Linemen: Chad Douglas (Independence) 6-1, 270, sr.; Travis Geiger (Marion-Franklin) 6-4, 310, sr.; Patrick Gilliland (Hartley) 6-6, 315, sr.; Max Markgraf (Granville) 6-2, 200, sr. Max Rotondo (Buckeye Valley) 6-4, 230, sr.; Kyle Simmonds (Watterson) 6-4, 270, sr. Kicker: Kevin Laming (Watterson) 6-1, 182, sr.

First-team defense

Backs: Elijah Carter (Hartley) 6-1, 180, sr.; Micah Coleman (Eastmoor Academy) 5-7, 180, jr.; Napoleon Harris (Eastmoor Academy) 6-1, 160, jr.; Nate Meyer (Watterson) 6-2, 200, sr.; Anthony Sciarroni (DeSales) 6-0, 180, jr.; Deonte Wade (Marion-Franklin) 6-1, 190, jr. Linebackers: Darantae Ervin (Independence) 6-2, 215, jr.; Zion Johnson (Independence) 6-1, 185, sr.; ShiQuan Likely (South) 5-11, 170, sr.; Max Stienecker (Hartley) 6-1, 205, sr.; Ty Van Fossen (DeSales) 6-2, 210, sr.; Tommy Wolfe (Granville) 6-0, 190, jr.; Teren Wycoff (Buckeye Valley) 6-2, 235, sr. Linemen: Ethan Amaya (Hartley) 6-3, 290, jr.; Trent Compton (Granville) 5-7, 185, jr.; Nick Cone (Hartley) 6-4, 250, sr.; Brandon Derrow (DeSales) 6-3, 250, sr.; Mychal Keys (Marion-Franklin) 6-5, 240, sr. Punter:  Craig Zies (Granville) 6-1, 160, jr.

Offensive player of the year: Demontae Taylor (Independence)

Defensive player of the year: Max Stienecker (Hartley)

Coach of the year: Maurice Douglas (Independence)

Second-team offense

Quarterbacks: Jaylen Gilbert (Centennial) 6-3, 205, fr.; Grant Owens (Buckeye Valley) 6-1, 195, jr. Running backs: Alexander Blackmon (Hartley) 5-11, 230, sr.; Luchene Davis (Centennial) 5-9, 165, jr. Receivers: Phillip Cole (Hartley) 5-9, 180, jr.; Daleron McCarrell (Independence) 6-1, 198, sr. Tight end: Charlie Spencer (Watterson) 6-4, 225, sr. Linemen: Payton Collins (Hartley) 6-6, 220, jr.; Cortland James (Marion-Franklin) 6-2, 255, sr.; Deonteze Newsome (Beechcroft) 6-4, 275, sr. Kicker: Matteo Agriesti (Hartley) 5-10, 160, jr.

Second-team defense

Backs: Suliman Conteh (Beechcroft) 5-8, 145, sr.; Sincere Henderson (Beechcroft) 6-0, 185, sr.; Jalan January (Hartley) 5-10, 180, so. Linebackers:  Brian Asamoah (DeSales) 6-1, 215, sr.; Ben Dankow (Hartley) 5-10, 175, sr.; James Reese (Hartley) 6-2, 225, sr. Linemen: Will Mnich (DeSales) 6-4, 200, sr.; Daquan Petty (South) 6-2, 205, jr. Punter: Kenny Lawrence (Eastmoor Academy) 5-11, 170, jr.

Special/honorable mention

Kionte Blow (Independence); DeShawn Cunningham (South); Chris Darlington (Centennial); Riley Fortkamp (Watterson); Tyree Grace-Sawyer (Eastmoor Academy); Elijah Hairston (Beechcroft); Carter Hillery (DeSales); Jovaughn Hill (Beechcroft); Cullen Krombach (DeSales); Darius Littlefield (Independence); Datrey Long (Beechcroft); Cort Marbaugh (Watterson); Nate Miller (Granville); Kyle Naderhoff (Watterson); Zarek Porter (Eastmoor Academy); Jeremiah Tucker (South); Joey Velazquez (DeSales); Daniel Walsh (DeSales); Zach Walsh (Granville); Devon Wooden (Beechcroft).

DIVISION IV

First-team offense

Quarterbacks: Preston Eisnaugle (Jonathan Alder) 6-1, 190, sr.; Ethyn “Otto” Kuhns (Bloom-Carroll) 6-3, 195, so.; Jake Lewis (Licking Valley) 6-2, 195, sr.; Brayden Neff (Amanda-Clearcreek) 6-0, 180, sr. Running backs: Michael Blevins (River Valley) 5-9, 175, sr.; Jamie Dye (Jonathan Alder) 5-9, 175, sr.; Connor McLaughlin (Licking Valley) 6-0, 180, jr.; KJ Price (London) 5-10, 175, jr. Receivers: Fisher Jones (Bloom-Carroll) 5-11, 163, sr.; Mack Marston (Utica) 6-2, 215, jr.; Dalton Potts (Jonathan Alder) 5-8, 175, sr.; Tristan Warthman (Lakewood) 6-2, 190, sr. Linemen: Chase Carpenter (Highland) 6-3, 190, jr.; Jarrod Hufford (Licking Valley) 6-7, 290, jr.; Jacob Jones (London) 6-3, 305, sr.; Nick McConnaughey (Bloom-Carroll) 6-3, 230, sr.; Joey Scaffidi (Highland) 6-5, 250, jr.; Nick Wing (Bloom-Carroll) 6-3, 245, sr. Kicker: Cameron Shirkey (Bloom-Carroll) 5-8, 135, so.

First-team defense

Backs: Bryan Blacka (Jonathan Alder) 6-2, 170, sr.; Gunnar Carpenter (Licking Valley) 5-8, 145, sr.; Will Riffle (Amanda-Clearcreek) 6-3, 190, jr. Linebackers:  Garrett Meyers (Utica) 5-7, 155, jr.; Drew Myers (Jonathan Alder) 5-10, 195, sr.; Amon Smith (Linden) 5-10, 190, sr. Bricker Thiel (London) 5-10, 210,Tate Tobin (Highland) 6-0, 210, jr.; Frankie Williams (Bloom-Carroll) 5-8, 170, sr. Linemen: Max Cooper (River Valley) 6-0, 215, sr.; Nolan Larison (Jonathan Alder) 6-1, 210, sr.; Javier Vasquez (Highland) 5-10, 175, sr. Punter: Miller Kronk (London) 6-1, 200, sr.

Offensive player of the year: KJ Price (London)

Defensive player of the year: Nolan Larison (Jonathan Alder)

Coach of the year: Randy Baughman (Licking Valley)

Second-team offense

Quarterback: Brad Potes (Utica) 6-0, 170, sr. Running backs: Brody Matthews (Highland) 5-10, 160, jr.; Tyler Spears (River Valley) 5-10, 200, sr.; Jack Weaver (Highland) 6-1, 175, so. Receivers: Ethan Brechbill (Licking Valley) 5-11, 175, sr.; Isaiah Stoneburner (Highland) 6-3, 190, jr. Linemen: Austin Collins (Licking Valley) 6-1, 225, sr.; Jacob Sullivan (Jonathan Alder) 5-11, 210, sr.

Second-team defense

Back: Jarin Vazquez (Highland) 5-10, 155, jr. Linebackers: Myzarone Gordon (Linden) 5-10, 185, sr.; David Moody (Lakewood) 6-0, 225, sr.; Adam Sites (Amanda-Clearcreek) 5-8, 160, sr. Linemen: Grant Robinson (Bexley) 6-1, 245, sr. Punter: Josh Ellwood (River Valley).

Special/honorable mention

Raeon Arrington (East); Dane Black (Lakewood); Zaven Boland (Lakewood); Dylan Boysel (Jonathan Alder) Nate Claude (Linden); Aaron Dennis (Utica); Henry Garner (Linden); Josh Handey (London); Colin Kozlowski (Licking Valley); Armon Mackey (East); Austin Nethers (Licking Valley); Gavin Posey (Utica); Matt Reid (Highland); Brock Veley (Highland); Connor Vierstra (Lakewood); JaQuan Watson (Linden); Blake Wickline (Bloom-Carroll).

DIVISION V

First-team offense

Quarterbacks: Lance Lambert (West Jefferson) 6-2, 185, sr.; Matt Saling (Columbus Academy) 6-0, 210, sr. Running backs: Bryce Barasch (Johnstown) 5-8, 160, jr.; Ryan Bevington (Madison Plains) 5-11, 205, sr.; Patrick Blubaugh (Pleasant) 5-8, 170, so.; Jack Foley (Ready) 5-5, 135, sr.; Herman Moultrie (Columbus Academy) 5-11, 185, sr.; Carson Smith (North Union) 6-2, 165, so. Receiver: Cole Peardon (Liberty Union) 5-10, 170, sr. Tight ends: Mason Mollohan (Mount Gilead) 6-5, 210, jr.; Xavier Stallard (Fredericktown) 6-3, 200, sr. Linemen: Anthony Baum (Ready) 5-9, 242, sr.; Gunnar Doran (West Jefferson) 6-4, 320, sr.; Cole Howard (West Jefferson) 5-10, 200, sr.; Mason Soviak (North Union) 6-4, 250, sr.; Chase Tipsword (Pleasant) 6-4, 250, sr.; Caleb Writesel (Johnstown) 6-4, 240, sr. Kickers: Sam Massick (Columbus Academy) 5-9, 150, so.; Logan Thompson (Pleasant) 5-11, 165, sr.

First-team defense

Backs: Will Cox (Northridge) 6-3, 190, sr.; Dorrian Moultrie (Columbus Academy) 5-10, 165, sr.; Simon Romine (Heath) 5-11, 164, sr.; Caleb Vanhook (West Jefferson) 5-11, 165, sr. Linebackers:  Matt Chase (Pleasant) 5-10, 195, sr.; Kaden Davis (Johnstown) 6-0, 205, jr.; Ethan Higgins (West Jefferson) 6-1, 195, sr.; Dane Hogue (Heath) 6-0, 175, fr.; Brent McClure (Liberty Union) 6-2, 190, sr.; John Schiano (Columbus Academy) 5-11, 195, sr.; Joe Seifert (Worthington Christian) 6-0, 205, sr. Linemen:  Colton Clark (North Union) 6-0, 285, jr.; Alex Enders (Pleasant) 6-2, 210, jr.; Jake Lusk (Johnstown) 6-3, 190, fr.; Charles Omameh (Ready) 6-1, 270, sr.; Mark Opperman (Liberty Union) 6-2, 200, sr.; Josh Pearson (Columbus Academy) 5-11, 200, sr.; Kory Pytlarz (Pleasant) 6-7, 200, sr. Punter: Anthony Padovano (North Union) 6-1, 160, jr.

Offensive player of the year: Lance Lambert (West Jefferson)

Defensive player of the year: Matt Chase (Pleasant)

Coach of the year:  Shawn Buescher (West Jefferson)

Second-team offense

Quarterback: Seth Young (Mount Gilead) 6-2, 190, sr. Running backs: Alex Chalfant (Northridge) 6-0, 185, sr.; Michael Hartings (Worthington Christian) 5-10, 192, sr.; Garrett Miller (North Union) 6-0, 172, sr. Linemen: John Berkley (Northridge) 5-9, 225, sr.; Garrett Casto (Mount Gilead) 6-1, 205, jr. Galen Cox (Worthington Christian) 6-6, 280, sr.; Dalyn Decree (Columbus Academy) 6-0, 200, jr.; Mitch Hurlbut (Fredericktown) 5-11, 270, sr.; Jacob Petee (Madison Plains) 6-1, 220, sr.; Jackson Smith (Liberty Union) 6-3, 311, sr.; Wyatt Walton (Johnstown) 6-3, 305, so. Kicker: A.J. Craddock (Ready) 5-7, 125, so.

Second-team defense

Backs: Chase Jones (Ready) 5-9, 155, sr.; Treyton McCoy (Heath) 6-3, 176, sr.; Isaac Puckett (Madison Plains) 5-9, 170, jr. Linebackers: Anthony Caputo (Fredericktown) 6-0, 180, sr. Tyler Karr (Heath) 6-0, 180, sr.; Chris Cox-Wilson (North Union) 6-0, 185, jr.; Ryan Wood (Ready) 6-1, 215, sr. Linemen: Chris Coil (Madison Plains) 5-11, 229, sr.; Stew Davis (Johnstown) 6-3, 210, so.; Jaxon Hughes (North Union) 6-4, 208, jr.; Colton Miller (Liberty Union) 6-0, 240, sr.; Brayden Stark (Pleasant) 6-2, 210, jr.  Punter: Alex Jenney (Johnstown) 5-10, 155, jr.

Special/honorable mention

Chris Absten (Northridge); Braden Anderson (Worthington Christian); Josh Boso (Johnstown); Timmy Brower (Mount Gilead); Dustin Burgeon (Madison Plains); Caden Calhoun (Johnstown); Cade Canter (Ready); Cade Dent (Ready); Zach Graham (West Jefferson); Christian Kopina (Fredericktown); Austin Grover (Liberty Union); Luke Myers (Johnstown); Jaishon Norris (Ready); Jimmy Nussbaum (Fredericktown); Drake Price (North Union); Lee Queen (Johnstown); John Robbins (Fredericktown); Ian Richards (Madison Plains); Dalton Rowland (North Union); Matt Schiano (Columbus Academy); Jordan South (West Jefferson); Hunter Trimmer (Mount Gilead); Justin Williams (West Jefferson); Kyle Willis (North Union); Avery Wolfe (Pleasant).

DIVISION VI

First-team offense

Quarterbacks: Demetrius Johnson (Northmor) 5-8, 170, sr.; Kadden Lester (East Knox) 6-1, 173, so.; Jacob Nicol (Fairbanks) 6-0, 185, jr. Running backs: Brandon Kelly (Elgin) 5-8, 155, jr.; Kasson Krownapple (East Knox) 6-0, 180, jr.; Danyal Minton (Elgin) 6-1, 215, sr. Receivers: Tyler Beem (Fairbanks) 6-3, 195, jr.; Caleb Gallwitz (East Knox) 5-10, 175, so.; Luke Lachey (Grandview) 6-6, 185, so. Tight end: Ethan Beckett (East Knox) 6-1, 230, sr. Linemen: Jordan Brown (Elgin) 6-3, 240, sr.; Sam Rengert (Fairbanks) 6-7, 290, so.; Sam Wendt (Newark Catholic) 6-3, 260, sr.; Austin Wheeler (Northmor) 6-2, 215, sr. Kicker: Megan Olson (Fairbanks) 5-8, 125, sr.

First-team defense

Backs: Nate Hickman (Elgin) 6-2, 185, sr.; Brian Higinbotham (Fairbanks) 6-1, 180, sr.; Konnor Ruff (Newark Catholic) 5-9, 155, sr. Linebackers:  Nole Criswell (Elgin) 5-10, 185, sr.; Mark LeChard (Centerburg) 5-10, 175, sr.; Jacob Lumbatis (Newark Catholic) 5-9, 170, Charlie Scheiderer (Fairbanks) 6-0, 190, jr. Linemen: J.T. Brown (Newark Catholic) 5-8, 147, jr.; James Lachey (Grandview) 6-4, 235, sr.; Blake Miller (Northmor) 6-5, 190, so.; Cole Murdock (Fairbanks) 6-0, 200, sr.; Brandon Spaulding (Grandview) 6-1, 230, sr.

Offensive player of the year: Demetrius Johnson (Northmor)

Defensive player of the year: James Lachey (Grandview)

Coach of the year: Scott Armrose (Northmor)

Special/honorable mention

Jaron Anderson (Africentric); Tyler Boales (Centerburg); Hunter Chapman (Newark Catholic); Trevor Chippas (Fairbanks); Dawson David (East Knox); Judge Fisher (Elgin); Santana Galvan (Elgin); Jake Gibson (East Knox); Hayden Hankinson (Centerburg); Dorian Holloway (Africentric); D’Marcus Hudson (Northmor); Michael Kuhn (Centerburg); Sam Lama (Newark Catholic); Ryan Moore (Northmor); Preston Pertuset (Elgin); Kenny Reynolds (Africentric); Dorian Ross (Elgin); Stephen Schmitt (Centerburg); Ty Scott (Newark Catholic); Beau Sloan (Fairbanks); R.J. Snyder (East Knox); Gage Steinmetz (East Knox); Luke Sterneker (Grandview); Jack Wallace (Grandview).

DIVISION VII

First-team offense

Quarterbacks: Skyler Durbin (Danville) 6-5, 200, sr.; Jacob Ricker (Berne Union) 6-1, 190, sr. Running backs: Daniel Bangura (Harvest Prep) 5-10, 180, sr.; Mason Goers (Cardington) 5-10, 185, so. Receivers: Steven Berry (Millersport) 6-3, 210, sr.; Corbin Hazen (Danville) 6-1, 197, jr.; Tyler Mickley (Danville) 5-10, 150, sr.; Savon Mitchell (Harvest Prep) 6-2, 160, sr. Tight end: Brice Berger (Danville) 6-0, 200, sr. Linemen: Keegan Christie (Fisher Catholic) 6-2, 245, sr.; Tre Turnbo (Harvest Prep) 6-5, 300, jr.; Dylan Wilson (Danville) 6-0, 250, jr. Kicker: Reese Dorsey (Danville) 5-8, 140, jr.

First-team defense

Backs: Brett Baker (Grove City Christian) 5-11, 175, jr.; Daniel Kill (Cardington) 5-11, 195, sr.; Logan Loy (Fisher Catholic) 5-10, 165, sr. Linebackers:  Zion Bangura (Harvest Prep) 5-10, 180, jr.; Chaz Dickerson (Berne Union) 5-10, 200, jr.; Tyler Villella (Cardington) 5-11, 205, sr.; Brody Weidner (Berne Union) 5-10, 162, sr. Linemen: Chris Greenawalt (Danville) 6-0, 214, jr.; Isaiah Mullens (Harvest Prep) 6-6, 260, sr.; Joey Muncie (Berne Union) 6-1, 220, sr.; Marshall Stull (Danville) 5-10, 220, sr. Punter: Matthias Bean (Columbus Crusaders) 6-3, 190, sr.

Offensive player of the year: Daniel Bangura (Harvest Prep)

Defensive player of the year: Marshall Stull (Danville)

Coach of the year: Steve Daulton (Berne Union)

Special/honorable mention

Quenton Blount (Grove City Christian); Isaac Butts (Millersport); Moses Davis (Harvest Prep); Cameron Garrison (Reigning Sports Academy); Christian Gaul (Fisher Catholic); Seth Karn (Danville); Zane Mirgon (Berne Union); Drew Printz (Danville); Dalton Purdee (Cardington); Corey Sollie (Fairfield Christian); Deven Speck (Cardington); Blake Spitler (Grove City Christian); Connor Swartz (Fisher Catholic); Garrett Wagner (Cardington); Jeremiah Wooten (Columbus Crusaders); Kent Writesel (Grove City Christian).

Note: Only one team was selected in Divisions VI and VII due to low numbers of teams