Where They're Going

Below is a list of central Ohio high school athletes who announced their college decisions to ThisWeekSPORTS.com on national signing day in November. See the latest list and check back for updates.

If there is an athlete not listed below, tweet to us at @ThisWeekSports or email us at sports@thisweeknews.com.

AFRICENTRIC

Tre Baumgardner III, men’s basketball, Minnesota State

Jah Bennett, men’s basketball, Kentucky State

BEECHCROFT

Jelani Simmons, men’s basketball, Youngstown State

BEXLEY

No commitments

BIG WALNUT

Austin Becker, baseball, Vanderbilt

​Michael Ford, men’s golf, Barto​n​

Connor Gerren, baseball, Findlay

BRIGGS

No information received

CANAL WINCHESTER

Erica Babusci, women’s cross country and track and field, Pittsburgh

Kaylee Dunkle, softball, Defiance

Lauren Toledo, women’s volleyball, Tennessee Tech

CENTENNIAL

No commitments

CENTRAL CROSSING

Karlee Cammarata, women’s soccer, Heidelberg

Emily Gant, softball, Boston

Jaden Mattox, wrestling, Ohio State

COLUMBUS ACADEMY

Cole Walter, men’s golf, Davidson

COLUMBUS INTERNATIONAL

No information received

COLUMBUS SCHOOL FOR GIRLS

Lily Berger, women’s lacrosse, California

COLUMBUS SOUTH

No information received

COLUMBUS WEST

No information received

DELAWARE HAYES

Jason Cross, baseball, University of Northwestern Ohio

Amaia Daniel, softball, Ball State

Madeline Hayes, women's track and field, Tiffin

Julia Kaylor, women's volleyball, Lake Erie

Lydia Maley, women’s lacrosse, Lake Erie

Lauryn Rocassin, women's volleyball, Slippery Rock

Cynthia Saxby, women’s lacrosse, Lake Erie

DELAWARE CHRISTIAN

No information received

DeSALES

Diana Brown, women’s volleyball, Illinois

Jack DeSantis, men’s lacrosse, Maryland

Greg Gilbert, baseball, Butler

Connor O’Brien, men’s lacrosse, Wheeling Jesuit

Nick Renken, baseball, Ohio Dominican

Tiara Teague, women’s volleyball, Slippery Rock

DUBLIN COFFMAN

Dana Axner, women’s volleyball, Florida Gulf Coast

Marcus Ernst, baseball, Ohio State

Jennifer Schulze, women’s volleyball, Miami University

DUBLIN JEROME

Lauren Cooper, women’s swimming and diving, Akron

Abby Kiefer, women’s golf, Xavier

Mackenzie Mangette, women’s volleyball, Xavier

Taby Robinson, women’s golf, Michigan State

Blake Solomon, men’s golf, Dayton

DUBLIN SCIOTO

Matt Magno, baseball, Northwood

Aubrey Webb, women’s lacrosse, Limestone

EASTMOOR ACADEMY

No information received

FRANKLIN HEIGHTS

No information received

GAHANNA LINCOLN

Mitchell Megias, baseball, Notre Dame College

Johnathon Novinec, baseball, Ohio Dominican

Claire Steigerwald, women’s cross country and track and field, Toledo

Amariah Thomas, women’s track and field, Penn State

GAHANNA CHRISTIAN

No information received

GRANDVIEW HEIGHTS

Keelin O’Connor, women’s swimming and diving, Sioux Falls

GRANVILLE

Monique Jardell, field hockey, Michigan State

GROVE CITY

Lauren Griffith, softball, Oakland

P.J. Jones, men’s basketball, Lake Erie

Tristin Siemer, baseball, Sinclair Community College

GROVE CITY CHRISTIAN

No information received

GROVEPORT MADISON

No information received

HAMILTON TOWNSHIP

No information received

HARTLEY

Paige Rawlins, women’s volleyball, Wheeling Jesuit

Kennedy Taylor, women’s basketball, Miami University

Garrett Tipton, men’s basketball, Bellarmine

HARVEST PREP

C.J. Pehna, men’s basketball, Taylor

HILLIARD BRADLEY

Donna Brown, women’s volleyball, DePaul

Teneea Heston, women’s basketball, Oakland

Lexie Hilling, softball, Wright State

Heather Holly, softball, Cedarville

Braden Norris, men's basketball, Oakland

Lauren Renner, softball, Hillsdale

Isaiah Speelman, men’s basketball, Cedarville

HILLIARD DARBY

Abbey Ansel, women’s volleyball, Rio Grande

Jared Ball, wrestling, Tennessee-Chattanooga

Kaitlyn Bowman, softball, Slippery Rock

Quinn Coppess , women’s volleyball, Ashland

Cambron Hampton, women’s volleyball, Clarion

Colleen Hissom, women’s lacrosse, Tiffin

Mikayla Kesel, softball, Urbana

Dylan Litreal, men’s track and field, Ohio State

Lexie McDonald, women’s swimming and diving, Ball State

Madison Smith, women’s volleyball, High Point

Clay Strausbaugh, baseball, Northwood

Brice Stultz, baseball, Ashland

HILLIARD DAVIDSON

Gio DiSabato, wrestling, Ohio University

Riley Ernst, women’s swimming and diving, Youngstown State

Gillian Losey, women’s soccer, Ohio State

Lauren Sampson, women’s volleyball, Gannon

Andrew Tighe, men’s cross country, Dayton

A.J. VanVoorhis, men’s lacrosse, Detroit Mercy

INDEPENDENCE

No information received

JOHNSTOWN-MONROE

No information received

LANCASTER

No information received

LICKING HEIGHTS

No information received

LICKING VALLEY

No commitments

LINDEN-McKINLEY

No information received

MARION-FRANKLIN

No information received

MARYSVILLE

Lily Keber, women’s volleyball, Fairmont State

MIFFLIN

No information received

NEW ALBANY

Tori Cooke, rowing, Michigan

Ellen Weikert, women’s soccer, St. Francis

Drew Miller, men’s lacrosse, Rollins

Matt Huizenga, men’s lacrosse, Ohio Northern

NEWARK

J.T. Shumate, men’s basketball, Walsh

NEWARK CATHOLIC

Richie Stalnaker, wrestling, Belmont Abbey

NORTHLAND

No information received

NORTHRIDGE

No information received

OLENTANGY

Evan Brock, baseball, Findlay

Morgan Cox, softball, Hillsdale

Elise Harder, women's lacrosse, Detroit Mercy

Ben Kuriger, men’s swimming, Ohio State

Grace Pennington, women's basketball, Olivet Nazarene

Blake Profio, men's lacrosse, Seton Hill

Siobhan Szerencsits, women’s track and field, Central Michigan

OLENTANGY LIBERTY

Emma Bower, women’s cross country and track and field, Liberty

Cole Corder, men’s golf, Wright State

Maddie Fogg, women’s volleyball, Toledo

Sidney Kadlic, women’s golf, Elon

Emma Kern, women’s lacrosse, Mars Hill

Mollie McCormack, women’s lacrosse, Delaware

Morgan Menninger, women’s diving, Texas

Mitchell Milheim, baseball, Ohio State

Rachel Peroni, women’s swimming and diving, Duke

Madison Rapier, women’s lacrosse, Kent State

Trey Rath, men’s golf, Xavier

Jordan Rosselli, wrestling, Oklahoma

Kadin Seimet, men’s lacrosse, Florida Southern

Skylar Wahlund, men’s lacrosse, Ohio State

Johnny Wiseman, men’s lacrosse, Ohio State

OLENTANGY ORANGE

Sophie Dahn, women’s volleyball, Ashland 

Alyssa Laisure, softball, Findlay

Kailee O’Brien, women’s lacrosse, Florida Tech

Sidney Reeder, women’s volleyball, Wittenberg

PICKERINGTON CENTRAL

Gabbie Bullock, women’s volleyball, West Virginia State

Havilyn Cummings, women’s volleyball, Indiana Tech

Jakob Johnson, baseball, Ohio Valley

Kai Jones, women’s basketball, Missouri Southern State

Sara Mikulec, softball, Slippery Rock

Trinity Miller, women’s volleyball, West Virginia State

Adrian Nelson, men’s basketball, Detroit Mercy

Macenzie Richards, women’s volleyball, North Carolina A&T

Crockett Schooler, men’s track and field, Pittsburgh

Matt Scrape, men’s cross country and track and field, Syracuse

J’Lana Stone, women’s volleyball, West Virginia State

Anna Villies, softball, Walsh

Bexley Wallace, women’s basketball, Penn State

Kyla Whitehead, women’s basketball, Dayton

PICKERINGTON NORTH

Jerome Hunter, men’s basketball, Indiana

Jessie Kinder, women’s track and field, Murray State

Eli McNamara, men’s basketball, Miami University

Dondre Palmer, men’s basketball, Findlay

Maddy Schultz, softball, Ohio Christian

Mitchell Smith, baseball, Ohio State

Mia Smallwood, softball, Urbana

Caitlyn Tasney, women’s golf, University of Northwestern Ohio

Josh Tasney, men’s golf, Indiana Tech

READY

Dani Hall, softball, Eastern Michigan

Nikki Hawkins, softball, Wittenberg

Shelby Tracy, softball, Belmont Abbey

REYNOLDSBURG

Alexys Mann, women’s volleyball, Western Carolina

ST. CHARLES

No information received

THOMAS WORTHINGTON

Jazzlynn Gaiters, women’s track and field, Bowling Green

Curran Gimeson, men's golf, Colgate

Arjun Jha, men's cross country and track and field, Indiana

Spencer Kiehl, baseball, Ohio Dominican

Elaine Miller, women's water polo, Grove City

Andy Payne, men's cross country and track and field, Eastern Michigan

Rebecca Taylor, women's swimming, Denison

UPPER ARLINGTON

Kileigh Casey, women’s lacrosse, Mercer

Abby Dunasky, women’s swimming and water polo, Wittenberg

Dakota Elliott, women’s swimming, Pittsburgh

Lauren Farber, women’s lacrosse, Furman

Dane Goodwin, men’s basketball, Notre Dame

Megan Kozar, women’s lacrosse, Kent State

Maddy Mead, women’s lacrosse, Kent State

Molly Morgan, women’s soccer, Richmond

Madeline Nichols, women’s cross country and track and field, UNC-Asheville

Kendra Sheehan, women’s swimming, Ohio University

Brenna Smith, women’s lacrosse, Florida Southern

WALNUT RIDGE

No information received

WATKINS MEMORIAL

Margaret Musselman, women’s beach volleyball, Morehead State

Zach Schone, baseball, Ohio Dominican

WATTERSON

Cole Andrews, baseball, Miami University

Karlyn Hannewald, women’s volleyball, Missouri-St. Louis

Erin Korn, women’s golf, Bowling Green

Nate Meyer, baseball, Cincinnati

Cecilia Moore, women’s swimming and diving, Ball State

WELLINGTON

Solomon Pierre-Louis, men’s basketball, Air Force

WESTERVILLE CENTRAL

McKenna Fry, women’s cross country and track and field, Miami University

Jax Looby, men’s lacrosse, Alabama-Huntsville

Annie McNenny, women’s swimming and diving, George Mason

WESTERVILLE NORTH

Kirsten Georges, softball, Tiffin

Bethany Worm, women’s basketball, Indiana Tech

WESTERVILLE SOUTH

McKenna Saunders, softball, Colgate

Troy Taylor, men’s golf, Michigan State

Gabby Thompson, women’s volleyball, West Virginia State

WESTLAND

Taylor Goett, women’s volleyball, Alderson Broaddus

WHETSTONE

No information received

WHITEHALL-YEARLING

No information received

WORTHINGTON CHRISTIAN

No information received

WORTHINGTON KILBOURNE

Brayden Carter, baseball, Findlay

Madalyn Hopkins, women’s golf, Capital