Where They're Going

Below is a list of central Ohio high school athletes who announced their college decisions to ThisWeekSPORTS.com on national signing day in November, February and April and during the early signing period for football in December. See the latest list and check back for updates.

If there is an athlete not listed below, tweet to us at @ThisWeekSports or email us at sports@thisweeknews.com.

AFRICENTRIC

Tre Baumgardner III, men’s basketball, Minnesota State

Jah Bennett, men’s basketball, Kentucky State

BEECHCROFT

Jelani Simmons, men’s basketball, Youngstown State

BEXLEY

Trey Asensio, men’s soccer, Cincinnati

BIG WALNUT

Austin Becker, baseball, Vanderbilt

Michael Ford, men’s golf, Barton

Connor Gerren, baseball, Findlay

Sam Mason, men’s soccer, Northern Kentucky

Kaitlin Meade, women’s soccer and track and field, Mount Vernon Nazarene

Caleb Pierce, football, Tiffin

Tyler Ronk, football, Tiffin

Emma Padgett, women’s soccer, Limestone

Mya Rasar, women’s soccer, Southern Indiana

Abe Myers, football, Ohio State

BRIGGS

No information received

CANAL WINCHESTER

Erica Babusci, women’s cross country and track and field, Pittsburgh

Hillary Counts, women's soccer, Capital

Kaylee Dunkle, softball, Defiance

Brittany Gidley, softball, Chatham

Hannah Olger, women's swimming, Youngstown State

Alaina Reher, women's soccer, Otterbein

Trevor Thompson, football, St. Francis

Lauren Toledo, women’s volleyball, Tennessee Tech

CENTENNIAL

Chris Darlington, football, Wilmington

Gary Elder, men’s basketball, Wilmington

DeWayne Scott, men’s soccer, Lake Erie

Qiyje January-Stiger, women’s basketball, University of Northwestern Ohio

Sean Tyson, men’s basketball, Defiance

CENTRAL CROSSING

Karlee Cammarata, women’s soccer, Heidelberg

Emily Gant, softball, Boston

Jaden Mattox, wrestling, Ohio State

COLUMBUS ACADEMY

Kelley Marie Antoine, field hockey, Wittenberg

Maddie DeAscentis, field hockey, DePauw

Khloe Dubenion, women’s track and field, Ohio Wesleyan

Davis Friedman, baseball and football, Rochester

Alyssa Kim, women’s golf, Washington University in St. Louis

Esther Lawrence, women’s diving, Harvard

Herman Moultrie, football, Georgetown

Clare Neltner, women’s soccer, Wittenberg

Olivia Ryan, field hockey, Babson

Angus Soderberg, men's soccer, Kenyon

Sam Vogel, men’s golf, Hamilton

Cole Walter, men’s golf, Davidson

Nick Watson, men’s cross country and track, Washington and Lee 

COLUMBUS INTERNATIONAL

No information received

COLUMBUS SCHOOL FOR GIRLS

Lily Berger, women’s lacrosse, California

COLUMBUS SOUTH

No information received

COLUMBUS WEST

No information received

DELAWARE HAYES

Cole Barton, baseball, Defiance

Ahdrin Bordner, men’s soccer, Trine University

Owen Boyer, men’s soccer, Marietta

Dom Byers, baseball, Wingate

Jason Cross, baseball, University of Northwestern Ohio

Amaia Daniel, softball, Ball State

Braden Donges, football, Heidelberg

Madeline Hayes, women's track and field, Tiffin

Brody Kannally, men’s soccer, Ohio Wesleyan

Julia Kaylor, women's volleyball, Lake Erie

Logan Keeder, men’s golf, Muskingum

Emilie Kinney, women’s soccer, West Virginia Wesleyan

Zak Koch, men’s soccer, Findlay

Abby Lewis, softball, Marietta

Lydia Maley, women’s lacrosse, Lake Erie

Jason Mathus, football and track and field, Muskingum

Blain McCormick, football and track and field, Heidelberg

Lauren McMillin, women’s soccer, Ohio Wesleyan

Isaiah Moore, baseball, Ohio Wesleyan

Nick Neuhart, baseball, Methodist

Nick O'Bryant, men’s cross country and track and field, Heidelberg

Reagan Olson, women’s soccer, Westminster

Josie Palumbo, women’s swimming, Urbana

Lauryn Rocassin, women's volleyball, Slippery Rock

Cynthia Saxby, women’s lacrosse, Lake Erie

Steven Schumacher, men’s lacrosse, Trine University

Olivia Shroyer, women’s lacrosse, Findlay

Mallory Stonebraker, softball, John Carroll

Todd Toney, football, Tiffin

Katya Vernon, women’s soccer, Muskingum

Emma Wasielewski, women’s bowling, Youngstown State

Ashley Woller, women’s cross country and track and field, Fresno State

Tori Young, women’s track and field, Marshall

DELAWARE CHRISTIAN

No information received

DeSALES

Brian Asamoah, football, Oklahoma

Diana Brown, women’s volleyball, Illinois

Brandon Derrow, football, Colorado State

Jack DeSantis, men’s lacrosse, Maryland

Greg Gilbert, baseball, Butler

Hector Gomez, men's soccer, Ohio Wesleyan

Cullen Krombach, football, Dayton

Connor O’Brien, men’s lacrosse, Wheeling Jesuit

Nick Renken, baseball, Ohio Dominican

Cole Silvestri, football, Furman

Tiara Teague, women’s volleyball, Slippery Rock

Ty Van Fossen, football, Cincinnati

DUBLIN COFFMAN

Dana Axner, women’s volleyball, Florida Gulf Coast

Cole Bagozzi, football, Denison

Jeslord Boateng, football, Michigan State

Lucas Bons, men’s cross country, Brigham Young

Nick Carlson, men's basketball, Ohio Wesleyan

Luke Crabtree, football, Ashland

Lilly Edwards, women’s basketball, Baldwin Wallace

Dominic Elmo, men’s lacrosse, Massachusetts

Emeka Eneli, men’s soccer, Cornell

Marcus Ernst, baseball, Ohio State

Griffin Hoak, football, Youngstown State

Kaleb Holcomb, football, Air Force

Luke Kiley, men’s soccer, Georgetown

Eddie Michael, men’s swimming and diving, Arizona State

Noah Paoletti, men’s soccer, Denison

Jennifer Schulze, women’s volleyball, Miami University

Abby Steiner, women’s soccer/women’s track and field, Kentucky

Gavin Sturdivant, football, Ohio Northern

Nethra Thenappan, women's tennis, Illinois Springfield

Izzie Vaccari, women’s soccer, Fairmont State

Jack Wallberg, men’s soccer, Otterbein

Sky Wayne, football and men's lacrosse, Baldwin Wallace

Ellie Weber, women’s cross country/women’s track and field, Ohio State

DUBLIN JEROME

Halle Bentley, women's cross country and track and field, Otterbein

Will Birkholz, men's golf, Wittenberg

Madison Burrier, women’s soccer, Marquette

Rachel Butler, women’s soccer, Xavier

Graham Carpenter, men's swimming and diving, Ball State

Vicki Chang, women's tennis, Carnegie Mellon

Grant Cicci, men's swimming and diving, Miami

Jeremy Coad, men's cross country and track and field, Baldwin Wallace

Lauren Cooper, women’s swimming and diving, Akron

Charlie Farmer, men's lacrosse, Capital

Westin Fishel, men's swimming and diving, John Carroll

Nick Gosnell, men's lacrosse, Ohio Northern

Cole Harris, baseball, Otterbein

Antavia Horne, women's lacrosse, Wittenberg

Danielle Kagy, field hockey, Ohio Wesleyan

Abby Kiefer, women’s golf, Xavier

Abbie Laufersweiler, women’s soccer, Xavier

Mackenzie Mangette, women’s volleyball, Xavier

Nathan Meadors, men's tennis, Ohio Northern

Carter Patchett, men’s soccer, Ohio Dominican

Andrew Reese, men's cross country and track and field, Wittenberg

Taby Robinson, women’s golf, Michigan State

Davis Root, men's golf, Wright State

Alex Sanders, men's cross country and track and field, Walsh

Blake Solomon, men’s golf, Dayton

Jessica Walsh, women’s soccer, Ohio Dominican

Kathryn Willette, women's cross country and track and field, Ohio University

Zach Ziolo, men’s soccer, Ohio Dominican

DUBLIN SCIOTO

Cesar Arellano, men’s cross country, Bowling Green

Spencer Cogan, men’s lacrosse, Catholic

Ben Gawronski, men’s lacrosse, Ohio Northern

Nick Hopper, football, Otterbein

Edan Jones, women’s volleyball, Columbus State

Jacob Jones, football, Findlay

Emily Jordan, women’s volleyball, Capital

Louis Lipthratt, baseball, Earlham

Delia MacLaughlin, women’s swimming and diving, Wheaton

Matt Magno, baseball, Northwood

Connor McClellan, men’s soccer, Mount Union

Taylor Nadal, women’s lacrosse, Baldwin Wallace

Yosola Olujide-Ajibade, women’s track and field, Ashland

Grace Scharte, women’s lacrosse, Capital

Will Stephens, men’s soccer, Wittenberg

Aubrey Webb, women’s lacrosse, Limestone

Brooke Woolum, women’s soccer, Otterbein

EASTMOOR ACADEMY

Averi Brown, women's bowling, Arkansas State

FRANKLIN HEIGHTS

Parker McGlothlin, football, Baldwin Wallace

GAHANNA LINCOLN

Davion Bryant, football, Wilmington

Jerome Buckner, football, Ohio University

Austin Burchfield, baseball, Walsh

Cameren Carlisle, football, Findlay

Sophia Easton, women’s volleyball, Wittenberg

Justin Green, football, Wilmington

Madison Hansen, women’s soccer, University of Charleston

Jonathan Harrington, football, Tiffin

Anijsa Harris, women’s basketball, Wright State

Kaylee Hensley, women’s soccer, University of Charleston

David Huguely, football, Wilmington

Addie Kittel, softball, Lehigh

Briann McKnight, women’s bowling, Wright State

Mitchel Megias, baseball, Notre Dame

David Miller, football, Navy

Johnathon Novinec, baseball, Ohio Dominican

Chase Rankin, men’s basketball, Purdue Northwest

Aaron Rose, men’s soccer, Findlay

Seth Smith, men’s soccer, Otterbein

Claire Steigerwald, women’s cross country and track and field, Toledo

Amariah Thomas, women’s track and field, Penn State

GAHANNA CHRISTIAN

No information received

GRANDVIEW HEIGHTS

James Lachey, football, Bowling Green

Keelin O’Connor, women’s swimming and diving, Sioux Falls

Johnny Volker, men’s soccer, Ohio Dominican

GRANVILLE

Monique Jardell, field hockey, Michigan State

Sarah Martin, women's swimming, Florida Atlantic

GROVE CITY

Kayla Barnhart, women’s soccer, Trevecca Nazarene

Devin Dukes, football, Findlay

Nick Erwin, baseball, Ohio State

Maison Farr, women’s soccer, Ohio Wesleyan

Lauren Griffith, softball, Oakland

P.J. Jones, men’s basketball, Lake Erie

Sierra Reid, softball, Mercyhurst North East

Tristin Siemer, baseball, Sinclair Community College

Evan Whitaker, men’s cross country, Wilmington

GROVE CITY CHRISTIAN

Quenton Blount, football, Bluffton

Zach Lantzy, men’s soccer, Otterbein

Alex Moore, baseball, Bluffton

Luke Spegal, baseball, Otterbein

Noah Tomlinson, men’s basketball, Muskingum

GROVEPORT MADISON

Izayah Aekins, football, Antelope Valley

Ricco Collins-Hayes, football, Muskingum

Sara Gockenbach, softball, Walsh

Ashlyn Harper, women’s soccer, Ohio Wesleyan

Curtis Jacobs, men’s basketball, Heidelberg

Teron Pittman, men’s basketball, Ohio Christian

Carsyn Saunders, softball, Otterbein

Lonnie Stuckey, men’s bowling, Rio Grande

HAMILTON TOWNSHIP

No information received

HARTLEY

Stephany Aeling, women's swimming and diving, Malone

Ethan Amaya, football, Ohio Dominican

Winston Amankwah, football, Rose-Hulman

Andrew Berger, men's golf, Wheeling Jesuit

Alexander Blackmon, football, Walsh

Elijah Carter, football, Olivet

Nick Cone, football, Ashland

Patrick Gilliland, football, Ohio University

Britney Golden, women's soccer, Muskingum

Amaiah Jones, women's basketball, Wilberforce

Luci Kanowsky, women's lacrosse, Capital

Casey King, women's soccer, Capital

Hannah McFeeters, women's lacrosse, Walsh

Luke Rawlins, baseball, Wheeling Jesuit

Paige Rawlins, women’s volleyball, Wheeling Jesuit

James Reese III, football, Wheeling Jesuit

Kennedy Taylor, women’s basketball, Miami University

Garrett Tipton, men’s basketball, Bellarmine

HARVEST PREP

Isaiah Mullens, football, Wisconsin

C.J. Pehna, men’s basketball, Taylor

HILLIARD BRADLEY

Daevon Anderson, football, Grand Valley State

Sydney Artis, women’s soccer, Wittenberg

Donna Brown, women’s volleyball, DePaul

Jacob Castro, men’s soccer, West Virginia

Kyle Czerpak, men’s soccer, Wilmington

James Foster, men’s soccer, Heidelberg

Alec Frymier, men’s track and field, Eastern Michigan

Teneea Heston, women’s basketball, Oakland

Lexie Hilling, softball, Wright State

Heather Holly, softball, Cedarville

Ryan Kayalar, men’s soccer, Urbana

Charlie Kern, women’s soccer, Georgetown

Liz Leahy, women’s soccer, Capital

Hannah Lewis, softball, Otterbein

Adam McCardle, football, Wittenberg

Savannah McCoppin, softball, Otterbein

Braden Norris, men's basketball, Oakland

Jake Norris, baseball, Muskingum

Enrique Ozoa, baseball, Cuyahoga Community College

Jack Rasmussen, baseball, Cuyahoga Community College

Lauren Renner, softball, Hillsdale

Isaiah Speelman, men’s basketball, Cedarville

Josh Stewart, football, West Virginia Wesleyan

Kory Taylor, football, Purdue

Gabbi Viggiano, women’s soccer, Kent State

Claire Waggener, women’s golf, Earlham

Nebraska White, women’s swimming and diving, Ohio Wesleyan

Isaiah Winters, baseball, Tiffin

Trey Yoder, baseball, Muskingum

HILLIARD DARBY

Abbey Ansel, women’s volleyball, Rio Grande

Donta Ashcraft, football, Wittenberg

Jared Ball, wrestling, Tennessee-Chattanooga

Clint Barnett, men’s cross country and track and field, Xavier

Kaitlyn Bowman, softball, Slippery Rock

Collin Buelow, men’s volleyball, Wittenberg

Patrick Burke, baseball, Notre Dame College

Tyler Chumita, baseball, Wooster

Jack Conley, men’s lacrosse, Capital

Quinn Coppess, women’s volleyball, Ashland

Jacob Cover, wrestling, Kent State

Blair Cowan, women’s soccer, Ohio State

Melissa Edwards, women’s lacrosse, Capital

Ben Gbur, baseball, Wooster

Maddy Grobe, women’s soccer, Indiana Wesleyan

Aaron Hampshire, football, Otterbein

Cambron Hampton, women’s volleyball, Clarion

Caleb Hill, men’s volleyball, Mount Union

Colleen Hissom, women’s lacrosse, Tiffin

Olivia Kane, women’s soccer, Baldwin Wallace

Mikayla Kesel, softball, Urbana

Hannah Knobloch, women’s soccer, Ohio Dominican

Paige Kucinic, women’s volleyball, Wittenberg

Dylan Litreal, men’s track and field, Ohio State

Taylor Leone, women’s swimming, Emory

Lexie McDonald, women’s swimming and diving, Ball State

Dylan Newport, men’s cross country and track and field, Ohio Northern

Tom Ohler, men’s tennis, Otterbein

Halli Reinhard, women’s lacrosse, Indiana Tech

Taryn Rogers, women’s lacrosse, Ohio Wesleyan

Madison Smith, women’s volleyball, High Point

Clay Strausbaugh, baseball, Northwood

Brice Stultz, baseball, Ashland

Gillian Tinney, women’s soccer, Alderson Broaddus

HILLIARD DAVIDSON

Lauren Alsko, cross country and track and field, Ball State

Sam Backenstoe, football, Army

Kelley Blevins, women’s lacrosse, Baldwin Wallace

Makayla Cordle, softball, Marietta

Gio DiSabato, wrestling, Ohio University

Tyler Endecott, men’s swimming and diving, Findlay

Riley Ernst, women’s swimming and diving, Youngstown State

Kristina Hoefler, women’s track and field, Ithaca

Gillian Losey, women’s soccer, Ohio State

Nathan Mix, baseball, Adrian

Lauren Sampson, women’s volleyball, Gannon

Meghan Sculli, women’s cross country and track and field, Navy

Andrew Tighe, men’s cross country, Dayton

A.J. VanVoorhis, men’s lacrosse, Detroit Mercy

Emily Wile, women’s soccer, Wittenberg

INDEPENDENCE

Chad Douglas, football, Ohio Dominican

JOHNSTOWN-MONROE

No information received

LANCASTER

No information received

LICKING HEIGHTS

Tanner Allton, football, Valparaiso

Cherokee Bodell, women’s track and field, Indiana Tech

Trinity Isom, women’s soccer, Tiffin

Avery Price, women’s volleyball, Marietta

Rayce Ritzenthaler, men’s soccer, Marietta

LICKING VALLEY

No commitments

LINDEN-McKINLEY

No information received

MARION-FRANKLIN

Travis Geiger, football, Fort Scott Community College

Travon Pittman, football, Walsh

Zaire Porter, football, Eastern Kentucky

MARYSVILLE

Grace Alsop, women’s soccer, Ball State

Sara Berkland, women’s rowing, Indiana

Brett Cingle, men’s soccer, Mount Vernon Nazarene

Julia Dickman, women’s soccer, Ohio Wesleyan

Michael Helton, men’s bowling, Rio Grande

Abby Jacobs, women’s soccer, UNC Asheville

Lily Keber, women’s volleyball, Fairmont State

Hope Powers, women’s soccer, Findlay

Steven Shamhart, football, Urbana

Matthew Walters, men’s soccer, Bowling Green

MIFFLIN

Jeremiah Jackson, football, Findlay

NEW ALBANY

Logan Cook, football, Ashland

Tori Cooke, rowing, Michigan

Michael Fenster, men’s track and field, Illinois

Matt Huizenga, men’s lacrosse, Ohio Northern

Isabel Jenny, women’s swimming, Valparaiso

Lauren Lapsley, women’s swimming, Lafayette

Drew Miller, men’s lacrosse, Rollins

Maria Miller, women's soccer, Wittenberg

Zach Paragas, football, Washington University in St. Louis

Mia Thatcher, women's soccer, St. Bonaventure

Katie Thompson, field hockey, Wooster

Zach Thurston, men’s crew, Cornell

Emili Toppari, women’s swimming, Case Western Reserve

Lindsey Townsend, women's soccer, Ohio University

Brennan Walsh, men’s swimming, Hartwick

Ellen Weikert, women’s soccer, St. Francis

Mike Wollam, football, Marietta

Brennan Wood, men's basketball, Otterbein

Jametrius Yarbrough, football, Malone

NEWARK

Christian Black, football, Findlay

Bruce Davisson, men’s cross country, Malone

Ryan Metcalf, baseball, Marietta

Chanzler Richmer, men’s lacrosse, Muskingum

J.T. Shumate, men’s basketball, Walsh

Dante Woods, football, Walsh

NEWARK CATHOLIC

Richie Stalnaker, wrestling, Belmont Abbey

NORTHLAND

No information received

NORTHRIDGE

No information received

OLENTANGY

Dylan Anderson, baseball, Siena Heights

Evan Brock, baseball, Findlay

Braydon Chitty, football, Ohio Dominican

Morgan Cox, softball, Hillsdale

Molly Delaney, women's basketball, Ohio Wesleyan

Kat Emery, women's lacrosse, Wittenberg

Melina Endsley, women's cross country and track and field, Colorado School of Mines

Nick Foy, baseball, Indianapolis

Aaric Gossett, men's volleyball, Quincy

Elise Harder, women's lacrosse, Detroit Mercy

Xavier Harrison, football, Otterbein

Collin Higgenbotham, men's lacrosse, Muskingum

Kathleen Jones, women's tennis, Ohio State

Maris Kaiser, women's volleyball, Marietta

Ethan Kellner, baseball, Florida Southern

Jerred Kinnaird, men's basketball, Bluffton

Ben Kuriger, men’s swimming, Ohio State

Joel Michael, men's track and field, Lake Erie

Nick Miller, men's soccer, Franciscan University of Steubenville

Holly Nation, women's track and field, Toledo

Grace Pennington, women's basketball, Olivet Nazarene

Blake Profio, men's lacrosse, Seton Hill

Justin Rehklau, men's soccer, Case Western Reserve

McKenna Riesterer, women's soccer, Mount Vernon Nazarene

Cole Robinson, baseball, Florida Southern

James Rosenberry, football, Maryland

Jacob Slade, football, Michigan State

Zach Slade, football, Michigan State

Katie Slyh, women's cross country and track and field, Wittenberg

Jack Spohn, men's volleyball, Mount St. Joseph

Eli Stoner, men's soccer, Indianapolis

Siobhan Szerencsits, women’s track and field, Central Michigan

Antonio Tirado, men's lacrosse, Wheeling Jesuit

James White IV, wrestling, Adrian

Nate Wilhelm, baseball, DePauw

OLENTANGY LIBERTY

Luke Blaine, wrestling, Mount Union

Anna Bower, women's cross country and track and field, Calvin

Chase Bower, football, Otterbein

Emma Bower, women’s cross country and track and field, Liberty

Wes Collins, men’s soccer, Northern Kentucky

Carson Comer, baseball, Alderson Broaddus

Cole Corder, men’s golf, Wright State

Jenna Culver, women's track and field, Otterbein

Doug DeNoi, men's soccer, Ohio Northern

Ryan Elgin, baseball, Alderson Broaddus

Maddie Fogg, women’s volleyball, Toledo

Beau Foster, baseball, Jackson

Logan Jennings, men's soccer, Findlay

Abby Jones, women’s soccer, Murray State

Sidney Kadlic, women’s golf, Elon

Emma Kern, women’s lacrosse, Mars Hill

Davin Lambert, wrestling, John Carroll

Trevor Lawson, wrestling, Lindsey Wilson

Mollie McCormack, women’s lacrosse, Delaware

Colin McCort, men’s soccer, Bowling Green

Chloe Merritt, women's volleyball, Ohio Wesleyan

Morgan Menninger, women’s diving, Texas

Mitchell Milheim, baseball, Ohio State

C.J. Nossaman, football, Toledo

Michael Osmond, baseball, Wittenberg

Rachel Peroni, women’s swimming and diving, Duke

Stephen Psyhogios, men’s soccer, Findlay

Madison Rapier, women’s lacrosse, Kent State

Trey Rath, men’s golf, Xavier

Nick Rosi, football, Toledo

Jordan Rosselli, wrestling, Oklahoma

Kadin Seimet, men’s lacrosse, Florida Southern

Olivia Sensky, women’s soccer, Ohio University

Spencer Towne, men's lacrosse, Capital

Abby Townsend, women’s soccer, Ohio University

Skylar Wahlund, men’s lacrosse, Ohio State

Lauren Walsh, women's track and field, Ohio Northern

Edward Warinner, football, Michigan State

Sydney Weaver, women's soccer, Wittenberg

Matthew Webb, football, Otterbein

Johnny Wiseman, men’s lacrosse, Ohio State

OLENTANGY ORANGE

Jalen Bethel, men’s basketball, Lawrence Tech

Makenzie Cooper, field hockey, Bellarmine

Sophie Dahn, women’s volleyball, Ashland 

Griffin DeBolt, men’s soccer, Butler

Cooper Durst, men’s lacrosse, Denison

Delaney Earl, women’s soccer, Otterbein

Zane Fisher, football, St. Francis

Trent Grotelueschen, football, Otterbein

Lake Harris, men’s lacrosse, Capital

Bryce Houston, football, Ohio University

Regan Keane, women’s lacrosse, Otterbein

Tyler King, men’s track and field, South Carolina

Mackenzie Koons, women’s soccer, Otterbein

Alyssa Laisure, softball, Findlay

Andrew Mattingly, men’s lacrosse, Chatham

Lilye Morrison, field hockey, Wittenberg

Kailee O’Brien, women’s lacrosse, Florida Tech

Nathan Parker, football, Baldwin Wallace

Katie Priest, women’s track and field, Ohio Wesleyan

Brandon Ransom, football, Mount Union

Sidney Reeder, women’s volleyball, Wittenberg

Jayden Rodgers, football, Grand Valley State

Trevor Rusk, men’s lacrosse, Otterbein

Cassidy Ryan, women’s soccer, Georgia State

Joel Sarpong, football, Tiffin

Luke Schmeling, football, Otterbein

Corynn Schneider, women’s lacrosse, Ashland

PICKERINGTON CENTRAL

Gabbie Bullock, women’s volleyball, West Virginia State

Adrian Crockwell, women's basketball, Oakland

Havilyn Cummings, women’s volleyball, Indiana Tech

Trenton Gillison, football, Michigan State

Xavier Henderson, football, Michigan State

Jakob Johnson, baseball, Ohio Valley

Kai Jones, women’s basketball, Missouri Southern State

Dalajah Long, women's track and field, Ashland

McKenzie Long, women's track and field, North Carolina State

Grace Luther, women's track and field, Kent State

Trey Madison, football, Ashland

Destinee McGrady, women's track and field, Indiana Tech

Sara Mikulec, softball, Slippery Rock

Trinity Miller, women’s volleyball, West Virginia State

Jalen Mitchell, football, Tiffin

Alex Morgan, football, Toledo

Adrian Nelson, men's basketball, Northern Kentucky

Macenzie Richards, women’s volleyball, North Carolina A&T

Tresden Royal, football, Cincinnati Christian

Crockett Schooler, men’s track and field, Pittsburgh

Matt Scrape, men’s cross country and track and field, Syracuse

J’Lana Stone, women’s volleyball, West Virginia State

A.J. Thomas, baseball, Winston-Salem

Anna Villies, softball, Walsh

Bexley Wallace, women’s basketball, Penn State

Kyla Whitehead, women’s basketball, Dayton

Jeremiah Wood, football, Ohio University

PICKERINGTON NORTH

Jalen Bankston, football, Urbana

Ashwin Briggs, men's cross country and track and field, Navy

Tyrik Carter, football, Tiffin

Nick Giardina, football, Ohio Dominican

Marlyn Hill, football, Walsh

Zoie Holley, women's volleyball, Embry-Riddle Aeronautical University

Jerome Hunter, men’s basketball, Indiana

Makenzie Kelly, women's soccer, Ashland

Jessie Kinder, women’s track and field, Murray State

Eli McNamara, men’s basketball, Miami University

Kelsey Morgan, women's swimming, Ohio University

Dondre Palmer, men’s basketball, Findlay

Travon Peppers, football, Cincinnati Christian

Tyler Potts, football, Ball State

Sydnee Saksa, women's lacrosse, Lincoln Memorial

Kyla Sawyer, women's basketball, St. Louis College of Pharmacy

Maddy Schultz, softball, Ohio Christian

Mitchell Smith, baseball, Ohio State

Mia Smallwood, softball, Urbana

Caitlyn Tasney, women’s golf, Northern Kentucky

Josh Tasney, men’s golf, Indiana Tech

Jimmy Weirick, football, Wofford

Alex Williams, football, Ohio State

Abbey Wilson, women's lacrosse, Indiana Tech

READY

Terron Crowder, football, Bethany College

Brenna Forrest, women’s volleyball, Heidelberg

Dani Hall, softball, Eastern Michigan

Nikki Hawkins, softball, Wittenberg

Jordan Kusan, women’s volleyball, Union College

Charles Omameh, football, Findlay

Shelby Tracy, softball, Belmont Abbey

Hannah Williams, women’s volleyball, Ohio Wesleyan

REYNOLDSBURG

Obed Aidoo, men’s soccer, Urbana

D’Lacy Bass, football, Malone

Gabe Blueter, men’s soccer, Marietta

Joe Boggs, football, Ball State

Mackenzie Davis, women’s basketball, Stetson

Jamiel Goliday, men’s basketball, Asbury

Kyle Hawthorne, football, Heidelberg

Mackenzie Huey, softball, Mount Vernon Nazarene

Alexys Mann, women’s volleyball, Western Carolina

Gabe Philhower, football, Ohio Wesleyan

Elijah Ratliff, football, Kent State

Jalynda Salley, women’s basketball, Coppin State

ST. CHARLES

Jack Kozlowski, men’s golf, UNLV

THOMAS WORTHINGTON

Kyle Coburn, men’s lacrosse, Otterbein

Emily Flottman-Mullen, women’s lacrosse and tennis, Heidelberg

Jazzlynn Gaiters, women’s track and field, Bowling Green

Curran Gimeson, men's golf, Colgate

Dekaider Jackson, men’s lacrosse, Otterbein

Arjun Jha, men's cross country and track and field, Indiana

Khalil Jones, men’s track and field, Miami University

Josh Keese, wrestling, Otterbein

Spencer Kiehl, baseball, Ohio Dominican

Elaine Miller, women's water polo, Grove City

Katherine Miller, women’s swimming, Ohio Wesleyan

Max Nordquist, men’s lacrosse, Wittenberg

Andy Payne, men's cross country and track and field, Eastern Michigan

Asia Settles, softball, Lakeland

Alix Steele, women's soccer, Wittenberg

Jeff Strayer, baseball, Bluffton

Rebecca Taylor, women's swimming, Denison

Noah Yake, men’s cross country and track and field, Slippery Rock

UPPER ARLINGTON

Kileigh Casey, women’s lacrosse, Mercer

Dakota DeStefano, baseball, Capital

Abby Dunasky, women’s swimming and water polo, Wittenberg

Dakota Elliott, women’s swimming, Pittsburgh

Lauren Farber, women’s lacrosse, Furman

Gage Giller, men’s volleyball, Belmont Abbey

Dane Goodwin, men’s basketball, Notre Dame

Matt Hoke, football, Denison

Brandon Horsley, baseball, Ashland

Megan Kozar, women’s lacrosse, Kent State

Dexter Lewis, football, Wooster

Dylan Lewis, football, Wooster

Dante Landolfi, football, Columbia

Kassidy Mason, women's volleyball, Heidelberg

Maddy Mead, women’s lacrosse, Kent State

Molly Morgan, women’s soccer, Richmond

Abbie Morris, women's soccer, DePauw

Madeline Nichols, women’s cross country and track and field, UNC-Asheville

Sydney Rehl, women’s swimming, University of the Cumberlands

Kendra Sheehan, women’s swimming, Ohio University

Brenna Smith, women’s lacrosse, Florida Southern

Mark Trifelos, wrestling, Findlay

Emma Van Arsdale, women's volleyball, Bloomsburg

UTICA

Gavin Posey, football, Ashland

Brad Potes, football, Denison

WALNUT RIDGE

No information received

WATKINS MEMORIAL

Margaret Musselman, women’s beach volleyball, Morehead State

Zach Schone, baseball, Ohio Dominican

WATTERSON

Cole Andrews, baseball, Miami University

Lainey Billing, women’s basketball, Lake Erie

Lilly Binion-Ferrell, women’s wrestling, Campbellsville

Kyle Bower, men's track and field, Kenyon

Joshua Brobst, baseball, Lake Erie

Thomas Clark, men's swimming and diving, Tampa

Karlyn Hannewald, women’s volleyball, Missouri-St. Louis

Holden Jones, football, Walsh

Erin Korn, women’s golf, Bowling Green

Kevin Laming, football Ashland

Keegan Logdson, men's lacrosse, Heidelberg

Trevor Marcinick, hockey, Babson

Nate Meyer, baseball, Cincinnati

Cecilia Moore, women’s swimming and diving, Ball State

Bryant Pratt, men’s soccer, Indiana

Gilberto Quintero, men’s soccer, Findlay

Kyle Simmonds, football, Saint Francis

Julie St. John, women's swimming, Denison

WELLINGTON

Zoe Beatty, women’s soccer, California Institute of Technology

Olivia Penegor, women’s soccer, Rochester

Solomon Pierre-Louis, men’s basketball, Air Force

Macey Shock, women’s soccer, Marquette

WESTERVILLE CENTRAL

Carter Boone, football, Ohio Northern

McKenna Fry, women’s cross country and track and field, Miami University

Ryan Hallinan, football, Denison

Isiah Healy, football, Ohio Dominican

Sydney Kapral, women’s cross country and track and field, Xavier

Kelly Linnabary, women’s golf, Baldwin Wallace

Jax Looby, men’s lacrosse, Alabama-Huntsville

Annie McNenny, women’s swimming and diving, George Mason

Jacob Secrest, football, Ohio Dominican

Sam Slocum, men’s soccer, Northern Kentucky

Allen Smith, football, Brown

Solomon Wells, men’s basketball, Case Western Reserve

Samantha Wyatt, women’s basketball, Wittenberg

WESTERVILLE NORTH

Alek Downs, football, Air Force

Kirsten Georges, softball, Tiffin

Drew Iarussi, boys lacrosse, Muskingum

Jason Mathews, men’s swimming and diving, Ohio State

Kendrick Rogers, boys lacrosse, Otterbein

Zack Whaley, boys lacrosse, Capital

Bethany Worm, women’s basketball, Indiana Tech

WESTERVILLE SOUTH

Adel Abdelhadi, football, Ohio Dominican

Mo Abusaiid, men’s soccer, Wisconsin-Green Bay

Jeriel Adarquah-Yiadom, football, Davidson

Carlos Alamo, football, Thomas More

Ishallar Bryant, football, Concordia

Chandler Cordell, men’s soccer, Southern State Community College

Cailin Duffy, women’s basketball, Navy

Quentin Franklin, football, California University of Pennsylvania

Jaelen Gill, football, Ohio State

Taylor Knox, women’s bowling, Shawnee State

Malani Lungu, men’s soccer, Tiffin

Christopher Lytus, men’s soccer, Findlay

Michael McLemore, football, Findlay

Daniel Mensah, football, Ohio Dominican

Kamal Mohamed, men’s soccer, Tiffin

Anthony Parham, football, Thomas More

McKenna Saunders, softball, Colgate

Kayla Silva, women’s track and field, Ohio Northern

Antonio Smith, football, Air Force

Nate Stadler, men’s swimming and diving, Florida State

Troy Taylor, men’s golf, Michigan State

Gabby Thompson, women’s volleyball, West Virginia State

Jonnie Woods, football, Urbana

WESTLAND

Trent Bott, football, Findlay

Mitch Burns, men’s soccer, Wittenberg

Taylor Goett, women’s volleyball, Alderson Broaddus

Emily Spohn, softball, Ohio University-Chillicothe

WHETSTONE

Mitchell Hughes, men’s soccer, Bowling Green

Ibrahim Sesay, football, West Virginia State

Whitney Staggs, women's volleyball and basketball, Columbus State

Haley Thomas-Speigle, women's basketball, Columbus State

Bryn Van Dommelen, women’s swimming, Wellesley

WHITEHALL-YEARLING

Kendall Nesbitt, football, Ashland

WORTHINGTON CHRISTIAN

Ellie Bowers, women's soccer, Ashland

Grace Cain, women's soccer, Cedarville

Galen Cox, football, Butler

Connor Crawford, baseball, Taylor

Jacob Hoheisel, men's golf, Ohio Wesleyan

Emma Linehan, women's volleyball, Otterbein

Nathan Yoder, men's soccer, Findlay

WORTHINGTON KILBOURNE

Jason Bowen, men’s soccer, Wittenberg

Brayden Carter, baseball, Findlay

Madalyn Hopkins, women’s golf, Capital

Roen McCullough, football, Ohio State

Kate Pilcher, field hockey, Centre

Noah Reed, baseball, Lincoln Trail

Cole Wajda, Baseball, Lakeland

Tyler Chumita, baseball, Wooster