Week 1

Thursday, Aug. 23

Area non-league

Walnut Ridge at Mifflin

Newark Catholic at Zanesville Maysville

Friday, Aug. 24

Area non-league

Gahanna at Cincinnati Elder

Hilliard Davidson at Grove City

Lancaster at Springfield

Olentangy Liberty at Pickerington North

Reynoldsburg at Upper Arlington

Hilliard Darby at Olentangy

Worthington Kilbourne at Olentangy Orange

Westerville Central at Whitehall

Groveport at Westerville North

New Albany at Westerville South

Central Crossing at Marion-Franklin

Perrysburg at Dublin Coffman

Jonathan Alder at Marysville

Licking Heights at Westland

Delaware at Buckeye Valley

Dublin Jerome at Watterson

Dublin Scioto at St. Charles

Findlay at Hilliard Bradley

Canal Winchester at Thomas Worthington

Briggs at Olentangy Berlin

Johnstown at Big Walnut

Eastmoor Academy at Franklin Heights

Zanesville at Newark

Dayton Ponitz Tech at Beechcroft

Grandview at Centennial

Columbus South at Columbus East

Zeeland (Michigan) West at Northland

Whetstone at Watkins Memorial

Bainbridge Paint Valley at Africentric

Columbus West at Uniontown Lake

Reigning Sports Academy at Independence

Hartley at Toledo Central Catholic

Genoa Area vs. Ready at Fortress Obetz

Bexley at Harvest Prep

Columbus Academy at Cincinnati Wyoming

Liberty Union at Heath

Urbana at London

Lakewood at Amanda-Clearcreek

Marengo Highland at Bloom-Carroll

Circleville at Washington Court House Miami Trace

New Lexington at Fairfield Union

Hamilton Township at Granville

Logan Elm at Chillicothe Zane Trace

Teays Valley at Chillicothe

KIPP Columbus at Berne Union

Cincinnati Landmark at Fairfield Christian

Fisher Catholic at Crooksville

Springfield Catholic at Grove City Christian

Springfield Northeastern at Worthington Christian

Zanesville Rosecrans at Beallsville

Thornville Sheridan at Licking Valley

Warsaw River View at Northridge

Centerburg at Utica

Fredericktown at Bellville Clear Fork

Bucyrus at Galion

Fairbanks at North Union

Mount Vernon at Marion Harding

Lewistown Indian Lake at Marion Pleasant

Lexington at Ontario

Upper Sandusky at Caledonia River Valley

Saturday, Aug. 25

Area non-league

DeSales vs. Dayton Dunbar at Huber Heights Wayne

Sunday, Aug. 26

Area non-league

Chicago Phillips Academy vs. Pickerington Central at Otterbein

|=|=|=|=|=|=|

Week 2

Thursday, Aug. 30

Area non-league

Groveport at Hamilton Township

New Albany at Dublin Scioto

Friday, Aug. 31

Area non-league

Dublin Coffman at Gahanna

Grove City at Westerville Central

DeSales at Lancaster

West Toronto (Ontario) Prep at Pickerington Central

Dublin Jerome at Pickerington North

Reynoldsburg at Licking Heights

Olentangy at Miamisburg

Cleveland Glenville at Olentangy Liberty

Watterson at Olentangy Orange

Westerville North at Thomas Worthington

Westerville South at Worthington Kilbourne

Beechcroft at Central Crossing

Upper Arlington at Findlay

Hilliard Darby at Hilliard Davidson

Marysville at Delaware

Marion-Franklin at Westland

Hilliard Bradley vs. Stow-Munroe Falls at Ashland University

Olentangy Berlin at Canal Winchester

Buckeye Valley at Big Walnut

Harvest Prep at Franklin Heights

Newark at Mount Vernon

Centennial at Columbus West

Columbus East at Amanda-Clearcreek

Linden-McKinley at Columbus Academy

Chillicothe at Mifflin

Northland at Whitehall

Briggs at Whetstone

Africentric at Grandview

Berne Union at Columbus South

St. Charles at Eastmoor Academy

Independence at Johnstown

Walnut Ridge at Watkins Memorial

Wheelersburg at Hartley

Ready at West Jefferson

Bexley at Campbell Memorial

Bloom-Carroll at Liberty Union

Madison Plains at London

Circleville at Washington Court House

Jackson at Fairfield Union

Westfall at Logan Elm

Logan at Teays Valley

Fisher Catholic at Crestline

Worthington Christian at Galion Northmor

KIPP Columbus at Zanesville Rosecrans

Granville at Zanesville

Cincinnati Landmark at Lakewood

Heath at Licking Valley

Newark Catholic at Attica Seneca East

Beverly Fort Frye at Northridge

East Knox at Utica

Bellville Clear Fork at Bellevue

Galion at Carey

North Union at North Robinson Colonel Crawford

Jonathan Alder at Marion Harding

Fredericktown at Marion Pleasant

Marengo Highland at Ontario

Caledonia River Valley at Mansfield Madison Comprehensive

Saturday, Sept. 1

Area non-league

Willow Wood Symmes Valley at Fairfield Christian

Grove City Christian at Tuscarawas Central Catholic

|=|=|=|=|=|=|

Week 3

Thursday, Sept. 6

Area non-league

Central Crossing at Grove City

Friday, Sept. 7

Area non-league

Springboro at Gahanna

Lancaster at Hilliard Darby

Pickerington Central at Trotwood Madison

Olentangy Orange at Pickerington North

Marion-Franklin at Reynoldsburg

Holland Springfield at Olentangy

Marysville at Olentangy Liberty

Westerville Central at Eastmoor Academy

Westerville North at Mansfield Madison Comprehensive

Thomas Worthington at Westerville South

Cincinnati Winton Woods at Upper Arlington

Dublin Coffman at Dublin Jerome

Hilliard Bradley at Hilliard Davidson

Delaware at Westland

Dublin Scioto at Big Walnut

Toledo St. John’s at Olentangy Berlin

Worthington Kilbourne at Groveport

Canal Winchester at Teays Valley

Franklin Heights at Briggs

Marion Harding at Newark

Licking Heights at New Albany

Walnut Ridge at Beechcroft

Africentric at Centennial

Columbus East at Columbus West

Linden-McKinley at Columbus South

Harvest Prep at Mifflin

Granville at Northland

Whitehall at Whetstone

St. Charles at Independence

DeSales at Youngstown Cardinal Mooney

Cuyahoga Falls Walsh Jesuit at Watterson

Hamilton Township at Bexley

Grandview at Zanesville Rosecrans

Amanda-Clearcreek at Liberty Union

Washington Court House at London

Lakewood at Bloom-Carroll

Westfall at Circleville

McArthur Vinton County at Fairfield Union

Washington Court House Miami Trace at Logan Elm

Newcomerstown at Berne Union

Fairfield Christian at North Union

Reigning Sports Academy at Fisher Catholic

Grove City Christian at Jefferson Township

Worthington Christian at Marion Pleasant

Licking Valley at Johnstown

Watkins Memorial at Chillicothe

Heath at Wheelersburg

Northridge at Centerburg

Utica at Fredericktown

Buckeye Valley at Mount Vernon

Bellville Clear Fork at Jonathan Alder

Galion at Upper Sandusky

Sullivan Black River at Ontario

Caledonia River Valley at Marengo Highland

Central Catholic League

Ready at Hartley

Saturday, Sept. 8

Area non-league

Columbus Academy at Newark Catholic

|=|=|=|=|=|=|

Week 4

Thursday, Sept. 13

Mid-State League

Bloom-Carroll at Teays Valley

Friday, Sept. 14

Ohio Capital Conference

Olentangy Berlin at Delaware

Dublin Scioto at Dublin Jerome

Hilliard Darby at Hilliard Bradley

Thomas Worthington at Worthington Kilbourne

City League

Mifflin at Beechcroft

Northland at Centennial

Whetstone at Columbus East

Africentric at Marion-Franklin

Briggs at Independence

Columbus South at Eastmoor Academy

Walnut Ridge at Columbus West

Mid-State League

Bexley at Columbus Academy

London at Liberty Union

Logan Elm at Amanda-Clearcreek

Fairfield Union at Circleville

Berne Union at Grove City Christian

Fairfield Christian at Zanesville Rosecrans

Harvest Prep at Worthington Christian

Mid-Ohio Athletic Conference

Buckeye Valley at Caledonia River Valley

North Union at Bellville Clear Fork

Marion Pleasant at Galion

Marion Harding at Ontario

Area non-league

Gahanna at New Albany

Grove City at Marysville

Newark at Lancaster

Groveport at Pickerington Central

Pickerington North at Westerville Central

Reynoldsburg at Central Crossing

Olentangy at Dublin Coffman

Hilliard Davidson at Olentangy Liberty

Westland at Franklin Heights

Big Walnut at Olentangy Orange

Westerville North at Canal Winchester

Upper Arlington at Westerville South

Linden-McKinley at Washington Court House

Dayton Belmont at DeSales

Chillicothe at Hartley

New Philadelphia at St. Charles

Wheelersburg at Watterson

Ready at Grandview

Whitehall at Hamilton Township

Johnstown at Granville

Northridge at Lakewood

Licking Heights at Heath

Utica at Licking Valley

Watkins Memorial at Newark Catholic

Jonathan Alder at Bellefontaine Benjamin Logan

|=|=|=|=|=|=|

Week 5

Thursday, Sept. 20

Mid-State League

Columbus Academy at Whitehall

Friday, Sept. 21

Ohio Capital Conference

Delaware at Dublin Scioto

Dublin Jerome at Hilliard Darby

Hilliard Bradley at Thomas Worthington

Olentangy Berlin at Worthington Kilbourne

City League

Columbus East at Beechcroft

Linden-McKinley at Whetstone

Mifflin at Northland

Independence at Africentric

Columbus South at Briggs

Columbus West at Marion-Franklin

Eastmoor Academy at Walnut Ridge

Mid-State League

Grandview at Bexley

Amanda-Clearcreek at Fairfield Union

Hamilton Township at Bloom-Carroll

Teays Valley at Logan Elm

Fisher Catholic at Berne Union

Worthington Christian at Grove City Christian

Zanesville Rosecrans at Harvest Prep

Mid-Ohio Athletic Conference

Bellville Clear Fork at Buckeye Valley

Galion at Caledonia River Valley

Ontario at North Union

Marion Pleasant at Marion Harding

Area non-league

Westerville Central at Gahanna

Canal Winchester at Grove City

Lancaster at Upper Arlington

Pickerington Central at Hilliard Davidson

Dublin Coffman at Pickerington North

Westerville South at Reynoldsburg

New Albany at Olentangy

Olentangy Liberty at Groveport

Olentangy Orange at Westland

Franklin Heights at Westerville North

Central Crossing at Newark

Marysville at Big Walnut

Centennial at Lucas

Covington (Kentucky) Catholic at DeSales

Hartley at Clarksville Clinton-Massie

Washington Court House at St. Charles

Cleveland Benedictine at Watterson

Liberty Union vs. Ready at Fortress Obetz

Circleville at London

Granville at Utica

Lakewood at Heath

Newark Catholic at Licking Heights

Licking Valley at Northridge

Watkins Memorial at Johnstown

Lewistown Indian Lake at Jonathan Alder

|=|=|=|=|=|=|

Week 6

Thursday, Sept. 27

Ohio Capital Conference

Gahanna at Pickerington Central

Friday, Sept. 28

Ohio Capital Conference

Lancaster at Grove City

Pickerington North at Reynoldsburg

Westerville South at Olentangy

Westerville Central at Olentangy Liberty

Olentangy Orange at Westerville North

Hilliard Davidson at Central Crossing

Westland at Upper Arlington

Dublin Coffman at Marysville

Worthington Kilbourne at Delaware

Thomas Worthington at Dublin Jerome

Hilliard Bradley at Dublin Scioto

Hilliard Darby at Olentangy Berlin

Newark at Big Walnut

Canal Winchester at New Albany

Franklin Heights at Groveport

City League

Centennial at Columbus East

Linden-McKinley at Mifflin

Northland at Whetstone

Africentric at Columbus South

Walnut Ridge at Briggs

Independence at Columbus West

Marion-Franklin at Eastmoor Academy

Central Catholic League

St. Charles at DeSales

Watterson at Hartley

Mid-State League

Bexley at Liberty Union

London at Columbus Academy

Whitehall at Grandview

Bloom-Carroll at Circleville

Fairfield Union at Teays Valley

Logan Elm at Hamilton Township

Fairfield Christian at Berne Union

Grove City Christian at Fisher Catholic

Zanesville Rosecrans at Worthington Christian

Licking County League

Licking Heights at Granville

Licking Valley at Lakewood

Johnstown at Northridge

Utica at Newark Catholic

Mid-Ohio Athletic Conference

Buckeye Valley at Ontario

Caledonia River Valley at Bellville Clear Fork

Marion Harding at Galion

Marion Pleasant at North Union

Area non-league

Ready at Amanda-Clearcreek

Heath at Watkins Memorial

St. Paris Graham at Jonathan Alder

Beechcroft at Dayton Meadowdale

|=|=|=|=|=|=|

Week 7

Thursday, Oct. 4

Mid-State League

Hamilton Township at Fairfield Union

Friday, Oct. 5

Ohio Capital Conference

Reynoldsburg at Gahanna

Grove City at Pickerington North

Pickerington Central at Lancaster

Olentangy at Olentangy Orange

Olentangy Liberty at Westerville South

Westerville North at Westerville Central

Upper Arlington at Hilliard Davidson

Central Crossing at Dublin Coffman

Marysville at Westland

Dublin Jerome at Delaware

Dublin Scioto at Worthington Kilbourne

Olentangy Berlin at Hilliard Bradley

Thomas Worthington at Hilliard Darby

Big Walnut at Franklin Heights

Groveport at Canal Winchester

New Albany at Newark

City League

Beechcroft at Centennial

Linden-McKinley at Northland

Mifflin at Whetstone

Walnut Ridge at Africentric

Briggs at Marion-Franklin

Columbus West at Columbus South

Eastmoor Academy at Independence

Mid-State League

London at Grandview

Liberty Union at Whitehall

Amanda-Clearcreek at Bloom-Carroll

Logan Elm at Circleville

Berne Union at Harvest Prep

Fisher Catholic at Worthington Christian

Licking County League

Lakewood at Licking Heights

Watkins Memorial at Licking Valley

Utica at Heath

Newark Catholic at Johnstown

Mid-Ohio Athletic Conference

Marion Pleasant at Buckeye Valley

Galion at Bellville Clear Fork

Marion Harding at North Union

Ontario at Caledonia River Valley

Area non-league

Lima Central Catholic at Columbus East

DeSales vs. Terre Haute (Indiana) North Vigo at Earlham College (Richmond, Indiana)

Mansfield Madison Comprehensive at St. Charles

Watterson at Youngstown Ursuline

Columbus Academy vs. Ready at Fortress Obetz

Teays Valley at Bexley

Northridge at Granville

Springfield Kenton Ridge at Jonathan Alder

Saturday, Oct. 6

Mid-State League

Grove City Christian at Fairfield Christian

Area non-league

Dayton Belmont at Hartley

|=|=|=|=|=|=|

Week 8

Thursday, Oct. 11

Ohio Capital Conference

Franklin Heights at Canal Winchester

Friday, Oct. 12

Ohio Capital Conference

Gahanna at Lancaster

Reynoldsburg at Grove City

Pickerington North at Pickerington Central

Olentangy at Olentangy Liberty

Olentangy Orange at Westerville Central

Westerville South at Westerville North

Westland at Central Crossing

Upper Arlington at Marysville

Hilliard Davidson at Dublin Coffman

Delaware at Thomas Worthington

Hilliard Bradley at Dublin Jerome

Dublin Scioto at Olentangy Berlin

Worthington Kilbourne at Hilliard Darby

Big Walnut at New Albany

Newark at Groveport

City League

Whetstone at Beechcroft

Centennial at Linden-McKinley

Columbus East at Mifflin

Africentric at Briggs

Columbus South at Walnut Ridge

Columbus West at Eastmoor Academy

Marion-Franklin at Independence

Central Catholic League

Hartley at DeSales

St. Charles at Watterson

Mid-State League

Whitehall at Bexley

Grandview at Liberty Union

Circleville at Amanda-Clearcreek

Fairfield Union at Logan Elm

Teays Valley at Hamilton Township

Berne Union at Zanesville Rosecrans

Harvest Prep at Grove City Christian

Licking County League

Granville at Lakewood

Licking Heights at Watkins Memorial

Heath at Northridge

Johnstown at Utica

Licking Valley at Newark Catholic

Mid-Ohio Athletic Conference

Buckeye Valley at Marion Harding

Bellville Clear Fork at Ontario

North Union at Galion

Caledonia River Valley at Marion Pleasant

Area non-league

Northland at Dayton Ponitz Tech

Ready at London

Bloom-Carroll at Columbus Academy

Jonathan Alder at Bellefontaine

Saturday, Oct. 13

Mid-State League

Fairfield Christian at Fisher Catholic

|=|=|=|=|=|=|

Week 9

Thursday, Oct. 18

Ohio Capital Conference

Westerville Central at Westerville South

Friday, Oct. 19

Ohio Capital Conference

Gahanna at Grove City

Lancaster at Pickerington North

Pickerington Central at Reynoldsburg

Westerville North at Olentangy

Olentangy Orange at Olentangy Liberty

Central Crossing at Upper Arlington

Dublin Coffman at Westland

Hilliard Davidson at Marysville

Hilliard Darby at Delaware

Dublin Jerome at Olentangy Berlin

Thomas Worthington at Dublin Scioto

Hilliard Bradley at Worthington Kilbourne

Groveport at Big Walnut

Canal Winchester at Newark

Franklin Heights at New Albany

City League

Beechcroft at Linden-McKinley

Centennial at Mifflin

Northland at Columbus East

Columbus West at Africentric

Eastmoor Academy at Briggs

Independence at Columbus South

Marion-Franklin at Walnut Ridge

Mid-State League

Bexley at London

Liberty Union at Columbus Academy

Hamilton Township at Amanda-Clearcreek

Bloom-Carroll at Fairfield Union

Circleville at Teays Valley

Fairfield Christian at Worthington Christian

Zanesville Rosecrans at Grove City Christian

Fisher Catholic at Harvest Prep

Licking County League

Granville at Licking Valley

Lakewood at Watkins Memorial

Newark Catholic at Heath

Northridge at Utica

Mid-Ohio Athletic Conference

North Union at Buckeye Valley

Marion Pleasant at Bellville Clear Fork

Ontario at Galion

Marion Harding at Caledonia River Valley

Area non-league

Whetstone at Columbus Crusaders

DeSales at Cincinnati Winton Woods

North Canton Hoover at Hartley

KIPP Columbus at St. Charles

Watterson at Logan

Whitehall vs. Ready at Fortress Obetz

Grandview at Logan Elm

Johnstown at Licking Heights

New Carlisle Tecumseh at Jonathan Alder

|=|=|=|=|=|=|

Week 10

Thursday, Oct. 25

Ohio Capital Conference

Reynoldsburg at Lancaster

Friday, Oct. 26

Ohio Capital Conference

Pickerington North at Gahanna

Grove City at Pickerington Central

Olentangy at Westerville Central

Olentangy Liberty at Westerville North

Westerville South at Olentangy Orange

Upper Arlington at Dublin Coffman

Marysville at Central Crossing

Westland at Hilliard Davidson

Delaware at Hilliard Bradley

Worthington Kilbourne at Dublin Jerome

Dublin Scioto at Hilliard Darby

Olentangy Berlin at Thomas Worthington

Big Walnut at Canal Winchester

Newark at Franklin Heights

New Albany at Groveport

City League

Beechcroft at Northland

Whetstone at Centennial

Columbus East at Linden-McKinley

Eastmoor Academy at Africentric

Briggs at Columbus West

Columbus South at Marion-Franklin

Walnut Ridge at Independence

Central Catholic League

DeSales at Watterson

Hartley at St. Charles

Mid-State League

Columbus Academy at Grandview

London at Whitehall

Teays Valley at Amanda-Clearcreek

Logan Elm at Bloom-Carroll

Hamilton Township at Circleville

Worthington Christian at Berne Union

Zanesville Rosecrans at Fisher Catholic

Licking County League

Watkins Memorial at Granville

Licking Valley at Licking Heights

Heath at Johnstown

Northridge at Newark Catholic

Mid-Ohio Athletic Conference

Galion at Buckeye Valley

Bellville Clear Fork at Marion Harding

Caledonia River Valley at North Union

Ontario at Marion Pleasant

Area non-league

Aurora at Mifflin

Ready at Bexley

Fairfield Union at Liberty Union

Utica at Lakewood

Jonathan Alder at Springfield Shawnee

Morral Ridgedale at Grove City Christian

Saturday, Oct. 27

Mid-State League

Harvest Prep at Fairfield Christian