The Ohio Capital Conference has released its all-conference team for the 2013 baseball season.

The Ohio Capital Conference has released its all-conference team for the 2013 baseball season.

Editor's note: The list was provided by an official at the OCC and may include inaccuracies. Please contact ddelco@thisweeknews.com for any necessary corrections.

OCC-CAPITAL DIVISION

Champion: Olentangy Orange

Coach of the Year: Phil Callaghan, Olentangy Orange

Player of the Year: Paul Trick (P/SS), Olentangy Orange

First Team

Paul Trick (P/SS), Olentangy Orange; Danny Sexton (P), Watkins Memorial; Brady Harris (1B), Olentangy Orange; Alec McCurry (C) Olentangy Orange; J.D. Orr (OF), Mount Vernon; Tony Winters (OF/P), Watkins Memorial; Grant Helber (RF/P), Olentangy; Tyler Johnson (P/2B), Olentangy Orange; Steven Asbury (3B), Watkins Memorial; Ross Henze (P/3B), New Albany

Second Team

Nick Moser (CF), Big Walnut; Chandler Day (P), Watkins Memorial; Nick Hoar (P/INF), Mount Vernon; Tim Feasel (LF), Olentangy; Cody McCagve (3B), Olentangy Orange; Christian Brett (SS), Olentangy; Derek Helbing (C), Watkins Memorial; Tommy Parson (P), New Albany; Jeremy Bok (RF/1B), Big Walnut; Greg Suber (P), Delaware

Special Mention

Colin Shepherd (DH), Olentangy Orange; Robert Chaddock (1B), New Albany; Jay Holland (3B), Big Walnut; Devin DeSilvestri (P), New Albany

Honorable Mention

Nick Mancini (LF), Olentangy Orange; Jordan Miller (2B), Watkins Memorial; Casey Stanley (P/3B), Olentangy; Matt Tarney (OF), Big Walnut; Zach Wedekind (2B), New Albany; Griffin Menke (OF), Mount Vernon; Connor Ulmer (OF), Delaware; Jamie Payne (INF), Franklin Heights

OCC-CENTRAL DIVISION

Champion: Thomas Worthington

Coach of the Year: Stephen Gussler, Thomas Worthington

Player of the Year: Roscoe Blackburn (P/OF), Thomas Worthington

First Team

Roscoe Blackburn (P/OF), Thomas Worthington; Ben Miller (INF), Thomas Worthington; Emerson Keppler (OF), Thomas Worthington; Jacob Niggemeyer (OF/P), Olentangy Liberty; Danny Kirchner (INF), Olentangy Liberty; Louis Firmstone (INF), Olentangy Liberty; Billy Kidd (INF), Marysville; Will Marable (INF), Upper Arlington; Jacob Gilbert (OF), Dublin Coffman; Jacoby Chrysler (INF), Hilliard Davidson; Connor Coup (INF), Central Crossing

Second Team

Nick Pauley (P), Thomas Worthington; Kegan Lahter (C), Thomas Worthington; Max Gunn (INF), Olentangy Liberty; Aron Mowery (P), Marysville; Kyle Hites (OF), Marysville; Matt Mullholland (OF), Marysville; Mitch Nini (LF), Upper Arlington; Sam Thompson (P), Upper Arlington; Connor Grootenhuis (INF), Dublin Coffman; Brett Giffey (IF), Dublin Coffman; Mark Russell (P/INF), Central Crossing

Special Mention

Cameron Comer (DH), Olentangy Liberty; Joey Murray (P), Dublin Coffman; Nick Iskel (C), Hilliard Davidson; Tyler Metcalf (OF), Upper Arlington

Honorable Mention

Nick Highley (OF), Thomas Worthington; Mitchell Griffiths (P), Olentangy Liberty; Corey Gould (INF), Marysville; Zac Fouche (OF), Dublin Coffman; Vinnie Bonta (INF), Upper Arlington; Christopher Keck (INF), Hilliard Davidson; Shaun Seigneur (OF/P), Central Crossing; Steven Gonzalez (OF), Westland

OCC-CARDINAL DIVISION

Champion: Dublin Jerome

Coach of the Year: Chris Huesman, Dublin Jerome

Player of the Year: Tom Coon, Dublin Jerome

First Team

Tom Coon (P/INF), Dublin Jerome; Nate Green (P), Hilliard Darby; Aaron Strasbaugh (P/INF), Dublin Scioto; Kevin Hackett (OF), Westerville North; Davon Harrison (2B), Westerville North; Jacob Miller (OF), Hilliard Bradley; Jake Robinson (P/INF), Westerville South; Jason Johnson (P/1B), Dublin Jerome; Masashi Sakamoto (P/INF), Dublin Jerome; Brian Summers (P/INF), Worthington Kilbourne

Second Team

Jake Chetock (DH), Hilliard Darby; Nick Conner (OF/P), Dublin Scioto; Matt Messick (INF), Dublin Scioto; Michael Cooper (P/INF), Westerville North; Cameron Duke (C), Hilliard Bradley; Taylor Zachary (C), Westerville South; Chris Ramsey (OF), Hilliard Darby; Joe Swisher (SS), Westerville Central; Jackson Everman (P), Hilliard Bradley; Kyle Lento (C), Dublin Jerome

Special Mention

Stephen Hernon (C), Hilliard Darby; Sawyer Allen (C), Westerville Central; Ryan Curtis (P/C), Westerville North; Tim Bates (INF), Westerville South

Honorable Mention

Zack Daylong (P/INF), Hilliard Bradley; Dominic Brown (OF), Worthington Kilbourne; Chase Longwell (INF/P), Hilliard Darby; Carl Kubalak (C), Dublin Scioto; Andy Oppliger (1B), Westerville Central; Josh Kovacs (INF), Westerville North; Tommy Ingledue (OF), Westerville South; Colin Seely (2B), Dublin Jerome

OCC-OHIO DIVISION

Champion: Pickerington North

Coach of the Year: Tim Thomas, Pickerington North

Player of the Year: Ryan Miller (OF), Pickerington North

First Team

Ryan Miller (OF), Pickerington North; Tyler Pagano (OF/P), Pickerington North; Logan Giddings (P/1B), Pickerington North; Greg Basalyga (SS/P), Pickerington Central; Kyle Casserly (1B/P), Pickerington Central; Ben Meyers (OF/P), Gahanna; Alex Tuohy (SS/P), Gahanna; Ross King (C), Lancaster; Drew Artrip (1B/P), Gahanna; Evan White (1B), Gahanna; Collin Young (SS), Lancaster

Second Team

Jordan Grubb (3B), Pickerington North; Matt Poland (C), Pickerington North (C); Devon Fisk (OF/P), Pickerington Central; Sam Laihr (OF/P), Pickerington Central; Josh Schaffer (P), Gahanna; Christian Chireo (INF), Gahanna; Preston Scott (P), Lancaster; Evan Brookbank (INF), New Albany; Nick Hedrick (P/C/INF), Reynoldsburg; Logan Novromatis (INF), Groveport

Special Mention

Hayden Ballog (2B), Pickerington North; Michael Barnabei (OF/P), Pickerington Central; Dominic Cooper (INF), Gahanna; Shawn Martin (INF), Gahanna

Honorable Mention

Justin Childers (INF/P), Pickerington North; Kalob Foltz (INF/P), Pickerington Central; Brandon Marczika (INF), Gahanna; Mason Daniels (P), Gahanna; Chris Wooten (P), Lancaster; Colten Ponser (P), New Albany; Connor Richardson (SS), Reynoldsburg; Issac England (1B), Groveport