The Ohio Capital Conference has released its all-conference team for the 2013 softball season.

The Ohio Capital Conference has released its all-conference team for the 2013 softball season.

Editor's note: The list was provided by an official at the OCC and may include inaccuracies. Please contact ddelco@thisweeknews.com for any necessary corrections.

OCC-CARDINAL DIVISION

Champion: Worthington Kilbourne

Coach of the Year: John Warinner, Worthington Kilbourne

Player of the Year: Paige McMenemy, Westerville Central

First Team

Paige McMenemy, Westerville Central; Sarah Adams, Worthington Kilbourne; Chelsea Raker, Westerville South; Manda Cash, Worthington Kilbourne; Halli Swiger, Westerville North; Abby Haab, Dublin Jerome; Mackenzie Nelson, Dublin Scioto; Paige Wiley, Hilliard Bradley; Perry Wallinger, Westerville Central; Sami Kilbane, Westerville North

Second Team

Leah Ross, Westerville South; Lizzy Rietan, Westerville South; Marisa Guyton, Worthington Kilbourne; Logan Cortelletti, Hilliard Darby; Abby Schuster, Hilliard Darby; Alex Day, Hilliard Bradley; Allie Haines, Westerville Central; Hannah Carter, Westerville Central; Katie Kendall, Dublin Jerome; Caitlin Clancy, Dublin Jerome

Special Mention

Lizzy Bauer, Westerville North; Alex Alloman, Westerville North; Sophie Winegard, Westerville South; Lauren Buelow, Hilliard Darby; Abi Groseclose, Hilliard Bradley; Meredith Miller, Hilliard Bradley; Brittney Berberick, Dublin Jerome; Morgan Ciehanski, Westerville Central

Honorable Mention

Savannah Pizzurro, Hilliard Darby; Morgan Daniels, Hilliard Bradley; Hailey Pinkerton, Westerville Central; Chase Brumfield, Westerville North; Laura Harrah, Westerville South; Kylie Huesman, Dublin Jerome; Taylor Martin, Dublin Scioto; Kristin Rossi, Worthington Kilbourne

OCC-CENTRAL DIVISION

Co-Champions: Olentangy Liberty and Marysville

Co-Coaches of the Year: Bob Lee, Olentangy Liberty and Jennifer-Segner Maxwell, Marysville

Co-Players of the Year: Kristin Adkins, Olentangy Liberty and Kyleah Brey, Marysville

First Team

Kristen Adkins, Olentangy Liberty; Kyleah Brey, Marysville; Laramie Abbruzzese, Upper Arlington; Sam Islay, Dublin Coffman; Taylor Moore, Hilliard Davidson; Taylor Hicks, Marysville; Madison Kadlie, Olentangy Liberty; Megan McLaughlin, Thomas Worthington; Abby Rhodes, Central Crossing; Carson Baymiller, Thomas Worthington

Second Team

Cori Long, Marysville; Randi Noday, Olentangy Liberty; Michaela Dorsey, Central Crossing; Charlee Clark, Hilliard Davidson; Annika Watchman, Upper Arlington; Rachel Garris, Thomas Worthington; Bailey Ankrim, Olentangy Liberty; Hannah Sabatino, Dublin Coffman; Lizzy Doby, Hilliard Davidson; Maria Reed, Marysville

Special Mention

Jen Pietrusik, Dublin Coffman; Kayla Pfaff, Olentangy Liberty; McKinly Vazquez, Upper Arlington; Ally Doty, Hilliard Davidson; Fatima Said, Thomas Worthington; Michaela Williams, Westland; Riley Nelson, Marysville; Cassady Coukart, Central Crossing

Honorable Mention

Ros Ransaw, Olentangy Liberty; Madi Shelly, Marysville; Tori Chirdon, Thomas Worthington; Maddie Darby, Dublin Coffman; Ashley Haulter, Westland; Ava Esler, Upper Arlington; Cassidy Rowe, Hilliard Davidson; Jackie Fowler, Central Crossing

OCC-CAPITAL DIVISION

Champion: Olentangy

Coach of the Year: Alan Tharp, Olentangy

Player of the Year: Mikayla Cooper, Delaware

First Team

Mikayla Cooper, Delaware; Mason Robinson, Olentangy Orange; Hailey Wilson, Olentangy; Megan Beidelman, Olentangy; Kaitlyn Gliha, New Albany; Kyle Davidson, Olentangy Orange; Brooke Hatfield, Big Walnut; Kaitlyn Woerner, Delaware; Katlin Bellaw, Franklin Heights; Jamie Sevenish, New Albany; Nicole Doyle, Mount Vernon

Second Team

Alaina Manor, Delaware; Shayne Kuhlman, Big Walnut; Missy Lee, Olentangy; Madison Huck, Delaware; Kaitlyn Snider, Watkins Memorial; Madkenzie Nichols, Franklin Heights; Jennifer Kurelic, Olentangy Orange; Emily Grabau, Olentangy Orange; Maria Hariston, Mount Vernon; Madison Fairchild, New Albany

Special Mention

Shelbie Borchers, Big Walnut; Erin Lawhon, Mount Vernon; Rachel Ramsey, Olentangy Orange; Jess Lowery, Olentangy; Lindsey Blair, Delaware; Devon Atchison, Watkins Memorial; Kayla Morris, Franklin Heights; Abbie Skowron, New Albany

Honorable Mention

Megan Hupp, Olentangy; Abbey Frey, Delaware; Kelly Byrum, Olentangy Orange; Hayley Apple, Big Walnut; Jackie Drago, New Albany; Jess Wellman, Mount Vernon; Olivia Casto, Watkins Memorial; Hunter Deweese, Franklin Heights

OCC-OHIO DIVISION

Champion: Grove City

Coach of the Year: Ted Williams, Grove City

Player of the Year: Emma Cornell, Grove City

First Team

Emma Cornell, Grove City; Becca Gavin, Gahanna; Hunter Brancifort, Pickerington Central; Ashton Salyers, Grove City; Brittany Oldaker, Gahanna; Emilee Downing, Groveport; Tasha Steele, Lancaster; Hannah Murphy, Pickerington North; Jordan Keenaw, Grove City; Sadie Cunningham, Pickerington Central

Second Team

Allie Lutter, Pickerington Central; Kennedy Beach, Grove City; Olivia Schumacher, Gahanna; Amy Castle, Groveport; Tara Duncan, Lancaster; Hannah Lucas, Pickerington North; Tessa Carr, Newark; Molly Riggs, Pickerington Central; Emmalee Harding, Gahanna; Marissa Andrews, Reynoldsburg

Special Mention

T'wanna Morris, Gahanna; Alyson Shaw, Gahanna; Katie Fellure, Groveport; Kara Warren, Grove City; Destini Ewing, Grove City; Alex Kidwell, Pickerington Central; Brooke Lambert, Lancaster; Alicia Hack, Pickerington North

Honorable Mention

Alex Jander, Gahanna; Haylea Garner, Grove City; Courtney Husch, Groveport; Kali Weidner, Lancaster; Mariah Pethtel, Newark; Jessie Alianiello, Reynoldsburg; Destiny Cornwell, Pickerington North; Madi Schott, Pickerington Central